слух

Гіперакузія – це патологічний стан, при якому в людини розвивається аномально гострий слух. Це проявляється у вигляді гіперчутливості навіть до тихих звуків інтенсивністю 20-50 дБ – вони відчуваються як гучні. А чути звуки середньої та високої інтенсивності стає просто нестерпно, вони викликають сильний дискомфорт і навіть біль. Це суттєво псує якість життя та погано впливає на емоційний стан, тому важливо вчасно розпізнати проблему та вжити необхідних захотів. Зокрема, при діагнозі гіперакузія беруші можуть допомогти захиститися від нав’язливих дратівливих звуків.

Навігація по сторінці:

Гіперакузія – причини проблеми та фактори ризику

Хвороблива чутливість до звуків зазвичай виникає внаслідок зміни сенсорної здатності. Її можуть спричиняти:

  1. Порушення слуху – як би дивно це не звучало, гіперакузія може бути одним з проявів сенсоневральної приглухуватості. Коли знижується чутливість до звуків певних частот, інші можуть сприйматися надто гучно й дискомфортно. Особливо це характерно для тих пацієнтів, у яких порушення розвивається внаслідок шумового впливу (наприклад, при роботі на підприємстві або через акустичні травми).
  2. Хвороба Меньєра – збільшення кількості ендолімфи у лабіринті внутрішнього вуха може провокувати запаморочення, шум у вухаха та збільшення чутливості до звуків.
  3. Неврологічні хвороби – нерідко внаслідок черепно-мозкових травм, інсультів, пухлин, перенесених нейроінфекцій порушується робота центрів кори головного мозку, відповідальних за слух. Через це деякі звуки можуть сприйматися занадто чутливо.
  4. Хронічні мігрені – коли людина відчуває сильний головний біль, звуки можуть сприйматися занадто гучно.

Загалом гіперакузія – доволі рідкісне захворювання, що зустрічається нечасто. Зазвичай воно не є самостійною, хворобою, а проявляється скоріше як симптом певних патологій. І якщо вчасно звернути увагу на цю проблему, її можна легко скоригувати.

Гіперакузія – симптоми та особливості

Основними проявами патології можна назвати:

  • підвищену реакцію на звуки, які зазвичай вважаються нормальними;
  • біль у вухах та відчуття надмірного тиску на барабанну перетинку;
  • дратівливість, підвищену втомлюваність, зниження концентрації через вплив звукових подразників.

Всі ці симптоми спричиняють дискомфорт і поступово знижують якість життя. Через це людині стає дедалі складніше нормально працювати, спілкуватися з оточуючими, відпочивати. Зокрема, можуть розвинутись серйозні проблеми зі сном.

Чим відрізняється тіннітус від гіперакузії

Людина, що стикається з тіннітусом, чує звуки, в яких немає зовнішнього джерела. У випадку з гіперакузією все навпаки – ці звуки реальні, просто вони сприймаються занадто чутливо. Але обидві патології свідчать про те, що слухова система працює некоректно.Гіперакузія у дітей

Гіперакузія у дітей

Діти стикаються з цією проблемою доволі рідко. Надмірна чутливість до звуків може розвинутись внаслідок перенесеної інфекційної хвороби або травми вуха. У будь-якому разі, варто якомога раніше показати дитину лікарю, щоб уникнути ускладнень.

Як вирішити проблему

При діагності гіперакузія лікування має залежати від причини патології. Наприклад, якщо вона викликана порушеннями слуху, оптимальним рішенням може стати корекція за допомогою слухового апарату. При розладах у роботі центральної нервової системи, пацієнту призначають препарати, що регулюють чутливість нервів. Також в деяких випадках може бути рекомендована хірургічна операція.

Якщо вас турбує гіперакузія, беруші можуть стати непоганим рішенням для зняття її симптомів. Ці невеличкі вкладиші вставляються у вуха та блокують гучні звуки, зменшуючи їх дискомфортний вплив на слухову систему. Підібрати оптимальну модель можна на нашому сайті. Ми продаємо якісні аксесуари для захисту вух та виготовляємо їх за індивідуальними зліпками. Зв’яжіться з нами зручним способом – і ми допоможемо підібрати беруші, що підійдуть саме вам та успішно вирішать проблему гіперакузії!

Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

НАПИСАТИ

    Напишіть нам







      Напишіть нам









      Залиште коментар

      Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

      Схожі

      статті