будова вуха

Отогематома – це скупчення крові під шкірою вуха, що зазвичай локалізується між вушною раковиною та періхондрієм (хрящем вушної раковини). Вона виникає в результаті травми  та може призвести до серйозних ускладнень, зокрема, вигинання хряща, порушення вигляду вуха, запальних процесів та інших патологій. Тому якщо у вас з’явилась гематома вушної раковини – варто якнайшвидше звернутися до лікаря. Також бажано уникати її утворення, тому давайте розберемося, чому виникає ця патологія вушної раковини, як проявляється та як цьому завадити!

Види та причини гематоми вуха

Здебільшого, отогематома в людини розвивається на тлі певних травм (найчастіше це удар або сильне стискання). За етіологією отогематома буває травматична та спонтанна. Перший тип зустрічається найчастіше. Він пов’язаний з механічними пошкодженнями, внаслідок яких відбувається розрив кровоносних або лімфатичних судин, що знаходяться під шкірою вуха. Це може статися під час падіння, побиття, необережних рухів. Нерідко отогематоми зустрічаються в людей, що займаються бойовими видами спорту (боксом, карате, дзюдо, кунг-фу тощо). Тому цю патологію ще називають вухо борця та аурикулярна гематома.

Щодо спонтанної отогематоми, то вона зустрічається рідше й розвивається при незначних натисканнях на вушну раковину або навіть зовсім без зовнішніх впливів. Це пов’язано з ламкістю судин, через яку вони починають кровоточити без видимих причин.

Окрім цього, отогематоми можуть бути дрібними, середніми або великими. Дрібні зазвичай розсмоктуються самі, тоді як середні й великі можуть потребувати хірургічного втручання.Почему люди теряют слух к 40 годам

Симптоми хвороби

Основні ознаки патології:

  • почервоніння та болючий набряк округлої або овальної форми на вушній раковині;
  • потовщення раковини вуха;
  • біль та дискомфорт у місці гематоми.

Як розпізнати та вилікувати вушну гематому

Лікар, до якого треба звертатися, якщо у вас утворилась отогематома – ЛОР. Він ставить діагноз на підставі візуального огляду. Після цього обирає відповідний підхід, щоб позбутися патології. Маленькі гематоми можуть за декілька днів пройти самі. Якщо у пацієнта велика отогематома, лікування проводиться хірургічним способом. Лікар проводить розтин  гематоми вушної раковини, а далі видаляє скупчення крові, а також ексудату та гною (якщо є запалення). Якщо вухо деформоване, пацієнту додатково необхідна пластика – форму відновлюють у місці надлому.

Профілактика – у чому допоможуть беруші

Оскільки головною причиною отогематоми є травма, тому профілактичні заходи спрямовані на її уникнення. Лікарі рекомендують:

  • Носити захисне спорядження під час занять спортом або інших активних занять. Один з простих, але дієвих засобів проти отогематоми – беруші. Вони амортизують удар, дозволяючи знизити ризик травми.
  • Слідкувати за дитиною під час ігор – щоб вона не падала та не вдарялася вухами.
  • Уникати будь-яких ситуацій, що можуть спричинити тиснення або удар вуха.

Якщо у вас або у вашої дитини є підозра на отогематому, рекомендовано звернутися до лікаря, щоб отримати конкретні поради щодо діагностики та лікування. А щоб уникнути патології, ви можете замовити беруші на нашому сайті. Ми виготовляємо їх за індивідуальними зліпками, з якісних матеріалів, за допомогою 3D-технологій. У них ви отримаєте максимальний захист вух від шкідливих впливів!

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Comments (1)

        • ???? Микитка Укр ???? 24.09.2023 Відповісти

          в мене щось подібне було пару років тому узвязку із травмою лівого вуха на виробництві і завдяки вашим спеціалістам вдалось все вилікувати,дуже вам дякую

        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті