защита слуха

Атерома – це доброякісна пухлина, що утворюється у сальній залозі внаслідок її блокування. Вона виглядає зовні як округлість або вузлик з чіткими контурами, має щільну капсулу, а всередині заповнена кашкоподібним секретом. В медицині її також називають епідермальною кістою, але більшість людей знають її як жировик. Це утворення може з’явитися на будь яких частинах тіла, зокрема, доволі часто зустрічається атерома за вухом, на мочці або на раковині чи у слуховому каналі.

Навігація по сторінці:

Причин атероми

Це доволі поширене захворювання придатків шкіри, що зустрічається в 5-10% людей у світі. Зазвичай жировик на вусі пов’язаний із закупоркою протоки сальної залози. Це може статися внаслідок:

  • механічної травми – наприклад, атерома мочки вуха нерідко провокується проколом, подряпиною, натиранням, контактом з металевими предметами;
  • надмірного скупчення сального секрету – через це він не встигає виводитись та накопичуються під шкірою, блокуючи сальні протоки;
  • спадковістю – деякі люди мають у сімейному анамнезі схильність до порушення поділу клітин епітелію, що підвищує ризики утворення атером, кіст та інших пухлин.

Атерома та беруші – чи є зв’язок?

Використання берушів може бути однією з причин утворення атероми вуха. Надмірне або довге стискання слухових каналів може сприяти накопиченню сала та омертвілого шару шкіри, через що блокуються сальні залози. Але це не означає, що беруші шкідливі – важливо правильно їх носити. Тому важливо:

  • обирати беруші правильно – вони мають комфортно «сидіти» у вухах, не стискати їх, але й не випадати;
  • уникати надмірно довгого носіння берушів;
  • ретельно мити беруші після кожного використання;
  • регулярно очищати шкіру вух.

На нашому сайті можна замовити зручні безпечні беруші, які не сприяють утворенню атером. Ми робимо їх індивідуально – за зліпками вух, використовуючи якісні матеріали та 3D-технології.Атерома вуха – причини, симптоми та лікування

Ознаки захворювання

Жировик за вухом або на іншій його частині доволі легко помітити – він виглядає як округлість між шкірою – на дотик м’яка та безболісна. Але з часом може збільшуватись у розмірах, що спричиняє певний дискомфорт. Також у деяких випадках з новоутворення може сочитися рідина, особливо при натисканні. Але якщо атерома почервоніла і свербить – це привід для негайного огляду та діагностики в лікаря, адже такі симптоми свідчать про запалення, що може становити загрозу для здоров’я.

Як лікувати атерому вуха

Єдине оптимальне рішення при діагнозі атерома – видалення. Медикаментозна терапія або неінвазивні процедури не можуть прибрати новоутворення. Але якщо пухлина невелика й не спричиняє дискомфорту, можна просто спостерігати її раз на півроку. Показання для видалення визначає ЛОР-лікар. Він проводить огляд, оцінює, як виглядає атерома вуха, чи є ознаки запалення або швидкого зростання.

Епідермальна кіста видаляється за допомогою скальпелю – хірург робить розтин атероми, дренує її вміст та висікає утворення разом із капсулою. Також в деяких випадках можна застосовувати малоінвазивні щадні операцію – за допомогою лазеру, рідкого азоту, електричного струму, радіохвильового ножа. У післяопераційному періоді пацієнту призначають антибіотики для протидії інфікуванню рани.

Профілактика

Щоб уникнути утворення атероми вуха, рекомендується:

  • ретельно слідкувати за гігієною вуха та шкіри навколо нього;
  • уникати травм чи пошкоджень шкіри;
  • використовувати якісні беруші.

Зв’яжіться з нами, щоб зробити зліпки вух та виготовити зручні беруші, які не спричиняють дискомфорту!

Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

НАПИСАТИ

    Напишіть нам







      Напишіть нам









      Залиште коментар

      Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

      Схожі

      статті