Осмотр уха

Турбують раптові напади запаморочення та шуму у вухах, падає слух? Це можуть бути ознаки синдрому Меньєра. Дізнайтеся, чим небезпечна ця хвороба, як її перемогти, і чим допоможуть беруші.

Хвороба Меньєра - це захворювання внутрішнього вуха, що характеризується збільшенням кількості ендолімфи внутрішньолабіринтного простору. Як правило, на початковій стадії вона вражає одне вухо, але з часом поширюється на обидва. Також у 10-15% пацієнтів патологія спочатку двостороння. Нею страждають люди різного віку, але найчастіше - від 30 до 50 років.

Одна з головних проблем, з якою стикаються пацієнти з цим діагнозом - сенсоневральна приглухуватість, яка стрімко прогресує. Є думка, що у деяких розвивається Меньєра після берушів. Давайте розберемося, чи правда це, і що можна зробити для профілактики!

Види і причини хвороби

Коли розвивається хвороба Меньєра, причини бувають різноманітними, а класифікують її за формою протікання і ступенем тяжкості.

Види

Існує 3 форми патології:

  1. кохлеарна - на ранніх стадіях проявляється тільки порушеннями слуху;
  2. вестибулярна - починається з вестибулярних розладів;
  3. класична - початок хвороби поєднує і слухові, і вестибулярні симптоми.

У патології 3 ступені тяжкості:

  • легка - напади короткі (по кілька хвилин), інтервали між ними довгі (кілька місяців або навіть років);
  • середня (напади тривають кілька годин, інтервали між ними складають кілька днів;
  • важка - напади тривалістю більше 5 годин, повторюються кожні 1-7 доби.

Синдром Меньєра - хвороба, що має хронічний перебіг. У фазі ремісії напади відсутні, при загостренні повторюються.

Причини

Ризик захворіти на цю патологію підвищений у тих, хто:

  • переніс вірусні захворювання у важкій формі;
  • травмували вухо;
  • страждають ендокринними і судинними захворюваннями;
  • неправильно харчуються - це викликає порушення водно-сольового обміну;
  • мають спадкову схильність.

Як зрозуміти, що у вас хвороба Меньєра

Коли розвивається хвороба Меньєра, симптоми проявляються як рецидивні напади запаморочення, шуму у вухах і прогресуючої глухоти (найчастіше односторонньої). Також клінічна картина може доповнюватися нудотою і блювотою, проблемами з координацією рухів, задишкою, прискореним пульсом.осмотр уха

Як лікувати хворобу Меньєра

Якщо ви відчули описані вище симптоми, зверніться до ЛОРа. При підозрі на хворобу Меньєра проводиться комплексне обстеження слуху, що включає тональну аудіометрію, отоакустичну емісію, імпедансометрію. Це потрібно для того, щоб визначити ступінь порушення слуху. Для дослідження вестибулярних порушень призначається вестибулометрія.

При діагнозі хвороба Меньєра лікування призначається індивідуально для кожного пацієнта. Йому невілюють напади, а також призначають препарати, що покращують роботу судин і мікроциркуляцію крові у внутрішньому вусі. Для корекції приглухуватості підбирають слухові апарати.

Беруші та хвороба Меньєра

Ніяких офіційно підтверджених даних про те, що хвороба Меньєра і беруші взаємопов'язані, немає. Носіння цих аксесуарів не є фактором ризику. Патологія виникає якщо людина носить їх неправильно або не дотримується правил гігієни. Наприклад, коли беруші не підходять за розмірами і здавлюють стінки слухових каналів - це викликає порушення кровообігу, ураження судин і підвищення тиску всередині лабіринту.

Якщо ж використовувати беруші правильно, то вони навіть допоможуть уникнути хвороби Меньєра. Зокрема, захистять вуха від впливу шуму, який посилює порушення слуху. У нас можна замовити індивідуальні беруші, зроблені по зліпкам вух. Вони точно повторюють форму вушних каналів носія, не здавлюючи і не натираючи їх, тому абсолютно безпечні. До того ж їх вистачає на кілька років - за рахунок використання якісних матеріалів.

Профілактика

Щоб знизити ризики, потрібно виключити причини, що викликають патологію. Для цього рекомендується:

  • вчасно лікувати інфекційні хвороби;
  • збалансовано харчуватися;
  • коригувати системи патології;
  • носити беруші для захисту від шуму.

Можливі ускладнення

Напади хвороби Меньєра доставляють людині сильний дискомфорт. Постійний тиннитус і стійка приглухуватість теж заважають жити повноцінно. До того ж якщо запустити хворобу, можна повністю втратити слух. Зверніться за допомогою при перших симптомах патології!

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті