подбор беруш

Холестеатома – це доброякісне пухлиноподібне утворення у середньому вусі. За походженням вона є епідермальною кістою та складається з капсули зі сполучної тканини та скупчення відмерлої шкіри, вушної сірки, холестерину та кератину. Патологія є доволі серйозною й може призвести до поширення інфекцій, погіршення слуху та інших ускладнень. Тому варто вчасно звернутися по допомогу, помітивши перші ознаки хвороби, а ще краще – постаратися її уникнути.

Чи пов’язані беруші та холестеатома у вусі

Є хибна думка, що холестеатома найчастіше утворюється в людей, що користуються берушами. Насправді ж, ця пухлина формується через скупчення у вусі надлишків сірки та відмерлої шкіри. Таке може траплятися через брак гігієни або неправильне використання берушей. Але якщо вони вам підходять і ви дбаєте про їх очищення, проблем не виникне. Навпаки – ці аксесуари можуть запобігти утворенню холестеатоми.

Як утворюється холестеатома – причини захворювання

Ця пухлина може сформуватися, коли в середньому вусі відбувається надмірне вироблення шкірного надлишку. Відлущуючись, він скупчується всередині барабанної порожнини та утворює щільну масу білого кольору, що за виглядом нагадує шишку. Вона може зростати й поширюватися на структури зовнішнього та внутрішнього вуха.

Здебільшого холестеатома вуха утворюється на тлі:

  • довготривалого отиту;
  • дисфункції слухової труби;
  • травми вуха.

Види й форми захворювання

За походженням буває вроджена холестеатома та придбана. У першому випадку вона формується ще при внутрішньоутробному розвитку під впливом різних негативних факторів. У другому – є наслідком інфекційно-запальних та інших патологічних процесів у вусі.Холестеатома вуха

Як проявляється захворювання

Коли в людини формується холестатома, симптоми наступні:

  • виділення слизу або гною з вушних каналів;
  • погіршення слуху;
  • відчуття закладеності, шум, розпирання та біль у вухах;
  • неприємний запах зі слухових проходів;
  • періодичні напади запаморочення та порушення координації.

Чим небезпечна холестеатома

Головною проблемою є те, що новоутворення тисне на барабанну перетинку та інші структури вуха. У міру зростання пухлина вражає слухові кісточки, відповідальні за передачу звуків: коваделко, молоточок, стремінце. Це може призвести до погіршення або навіть повної втрати слуху. Крім того, холестеатома може спричиняти хронічні інфекції вуха, що можуть вплинути на здоров'я загалом.

Доволі часто пацієнти ставлять питання: холестеатома – це рак? Ні, це доброякісна пухлина, не схильна до злоякісного переродження. Але вона здатна суттєво погіршити функції вуха.

Методи лікування патології

При діагнозі холестеатома вуха лікування проводиться хірургічним методом. Пацієнту видаляють новоутворення та проводять санацію навколишніх тканин. Операція може бути доволі складною, особливо коли пухлина розташована в аномальній зоні – наприклад, близько до важливих структур вуха. Після неї потрібно приймати антибіотики, щоб уникнути інфікування та сприяти загоєнню.

Профілактика

Щоб запобігти утворенню холестеатоми, варто берегти вуха від переохолоджень, акустичних та баротравм, потрапляння води, поривів холодного вітру. У цьому допоможуть беруші. Вони блокують слухові канали від негативних впливів. На нашому сайті ви зможете придбати ці аксесуари – вже готові або зроблені на замовлення за зліпками вух.

Також важливо вчасно звернутися до лікаря, якщо у вас виникають будь-які згадані симптоми. Рання діагностика та лікування холестеатоми допоможуть уникнути ускладнень та зберегти слух. Регулярні перевірки слуху також є важливими для виявлення будь-яких проблем з апаратом слуху.

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті