будова вуха

Фурункул – це інфекційне гнійно-запальне захворювання, яке може вражати волосяні фолікули, протоки сальної залози та навколишні тканини. У народі його також називають чірою. Простіше кажучи, це гнійник, що розвивається, коли у фолікул потрапляє бактеріальна інфекція. Його тканини ущільнюються, формуючи капсулу, всередині якої накопичується спочатку рідина, потім гній.

Фурункул у вусі – досить поширене явище, особливо у плавців і пірнальників. Найголовніше питання при цьому - чи обов'язково його розкривати? Давайте розберемося, що робити при фурункулах, щоб уникнути ускладнень та рецидивів!

Фактори ризику розвитку фурункула вуха

Це захворювання має бактеріальну природу – інфекція проникає під шкіру та провокує гостре запалення. Фурункул може виникнути на тлі:

  • зовнішнього отиту – коли шкіра слухового каналу запалюється, є ризик, що інфекція пошириться у волосяний фолікул ;
  • неправильній гігієні – наприклад, коли людина не чистить вуха або користується ватними паличками;</li >
  • попадання води у вухо – воно створює вологе середовище, яке порушує мікрофлору та сприяє розвитку інфекційних процесів ;
  • травм, сторонніх тіл у зовнішньому слуховому проході;
  • неправильного використання берушів – вони можуть бути недостатньо чистими або здавлювати слуховий прохід, провокуючи розвиток запалення.

Етапи розвитку фурункулу:

  1. Скупчення інфільтрату всередині волосяної цибулини – зазвичай триває 1-2 дні.
  2. Утворення гною та некротичне запалення – тканини навколо починають відмирати. Ця стадія займає 1-2 дні.
  3. Самостійний прорив – при цьому настає полегшення та подальше відновлення, яке триває до 10 днів.

Як зрозуміти, що у вас у вусі фурункул

Зазвичай захворювання проявляється пульсуючим наростаючим болем, який посилюється при розмові та жувальних рухах. Також коли формується фурункул у вусі, симптоми такі:

  • почервоніння та набряклість вуха;
  • свербіж у слуховому каналі;
  • зниження слуху на хворому вусі;
  • підвищена температура та погане самопочуття.

Якщо гнійник розташований близько до входу у вушний прохід, його можна побачити. Як виглядає фурункул у вусі? Це чітко окреслена припухлість червоного кольору, іноді з білою точкою на місці найбільшого випирання.
Лечение фурункулов в ухе

Чого не можна робити при фурункулі

Не потрібно намагатися лікувати фурункули "народними методами". Особливо не рекомендується його гріти чи видавлювати самостійно – це може призвести до тяжких ускладнень. В інтернеті можна знайти безліч порад, що зробити, щоб фурункул прорвало. Але важливо розуміти, що вони можуть виявитися марними і навіть шкідливими. Також не рекомендується відкладати візит до лікаря – краще звернутися за допомогою за перших же симптомів.

Ускладнення при несвоєчасному лікуванні фурункула вуха

Якщо при фурункулі прогаяти час, він може розкритися сам. Людина при цьому відчуває полегшення та думає, що хвороба минула, але це не так. По-перше, при мимовільному розтині краю у рани рвані і нерівні, тому гоїться вона довго. По-друге, хвороба при цьому переходить у хронічну форму - тобто, у людини іноді трапляються рецидиви вушних фурункулів. Також є ризик, що гнійник прорве не назовні, а всередину, при цьому до гнійного запального процесу залучаються структури вуха, лімфатичні вузли, клітковина і т.д. У запущених випадках можливий навіть сепсис. Тому якщо у вас фурункул, лікування потрібно починати не пізніше 5-6 днів, коли гнійник ще тільки формується.

Лікування фурункулів

Якщо у пацієнта виявлено фурункул у вусі, лікування підбирають індивідуально з урахуванням стадії розвитку хвороби. На 1 етапі можна зняти запалення за допомогою місцевих мазей, промивань, прийому антибіотиків та протизапальних засобів. На 2 стадії гнійник слід лікувати хірургічним шляхом.

При діагнозі фурункул у вусі розтин проводять амбулаторно, під місцевим наркозом. Лікар обробляє слуховий прохід антисептиком, робить надріз у місці найбільшого випирання, потім видаляє стрижень та промиває рану від гною. Надалі рана гоїться за кілька днів.

Фурункул у вусі та беруші

Нерідко люди при утворенні фурункулу звинувачують у всьому беруші. Але важливо розуміти, що самі собою ці аксесуари не викликають подібних проблем. Гнійне запалення може розвинутись лише в тому випадку, якщо ви користуєтесь берушами неправильно. Наприклад, вироби занадто тісні, або ви їх рідко чистите. В інших випадках беруші захищають від утворення фурункулів - наприклад, при плаванні не дають воді проникнути у вуха. Але важливо пам'ятати, що при фурункулі використовувати їх не можна - потрібно звернутися до лікаря, а потім почекати, доки ранка заживе.

Профілактика

Щоб уникнути гнійних процесів у вусі, рекомендується підтримувати його гігієну, відмовитися від використання ватяних паличок та вчасно лікувати вушні хвороби. Також рекомендується використовувати якісні індивідуальні беруші, які захищають слухові канали від води та інших подразників. Придбати їх можна у нас на сайті.

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Comments (1)

        • xeprzr 13.07.2023 Відповісти

          а чи може бути фурункул у вусі чи будь яка інша болячка від того що користуюсь берушами в спекотну пору року?
          дуже цікавить бо маю чутливий слух і вуха

        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті