консультация лор врача

Чи відчуваєте закладеність у вухах та погіршення слуху? Це можуть бути ознаки адгезивного отиту. Дізнайтеся, чим ця патологія небезпечна, і як беруші допоможуть її уникнути.

Адгезивний отит - це запальне захворювання середнього вуха, яке супроводжується утворенням спайок у барабанній порожнині. Усередині неї утворюється рідина, яка згодом починає загусати і злипатися - цей процес називається адгезія. Патологію також називають липкий отит. Це захворювання досить серйозне може призвести до розвитку стійких порушень слуху.

Причини розвитку захворювання

Патологія виникає на тлі гострого або хронічного гнійного запалення середнього вуха. Це відбувається через дисфункцію слухової труби та послаблення її вентиляції. У результаті в порожнині середнього вуха накопичується рідина, загусає, і утворюються тяжі та спайки, які заважають нормальному звукопроведенню і обплітають слухові кісточки.

Чинники, які провокують адгезивний отит:

  • середні отити та тубоотити;
  • запальні захворювання носа та горла (тонзиліти, риніти, синусити тощо);
  • новоутворення ЛОР-органів - аденоїди, гіпертрофія носових раковин або мигдалин, поліпи;
  • травми вуха – механічні або від впливу гучних звуків, перепадів тиску.

Симптоми захворювання

Коли розвивається адгезивний отит, симптоми проявляються у вигляді шуму, закладеності та болю у вухах. Також людина зауважує порушення сприйняття звуків – найчастіше одностороннє. Але якщо у нього двосторонній адгезивний отит, слух псується на обох вухах.

Адгезивний отит у дитини

Дітям дана патологія особливо небезпечна, оскільки в них структури вуха ще формуються. Зокрема, три невеликі кісточки за барабанною порожниною, що відповідають за передачу звуків у лабіринт равлика. Отит адгезивний порушує їхню рухливість і може повністю позбавити функціональності. У цьому випадку хвороба може призвести до повної глухоти, особливо якщо у дитини двостороннє ураження. Виправляти патологію доводиться хірургічним шляхом, причому є ризик, що слух не вдасться відновити повністю.Адгезивний отит – діагностика

Діагностика

За підозри на адгезивний отит діагностика проводиться шляхом:

  • відеооскопії – дозволяє детально дослідити структури середнього вуха та отримати запис огляду;
  • імпедансометрії – дає інформацію про функціональність слухової труби та провідність звуку;
  • аудіометрії – показує, наскільки знижений поріг чутності.

Лікування

При діагнозі адгезивний отит лікування відбувається у 2-х напрямках. Перше – це курс препаратів, які знімають запалення та усувають інфекційне вогнище. Друге – це процедури, що відновлюють функції слухової труби та середнього вуха:

  • пневмомасаж барабанної перетинки;
  • продування слухових труб;
  • катетеризація (прокол) слухової труби з подальшим введенням ліків.

У запущених випадках може знадобитися операція з ліквідації спайок або пластиці слухових кісточок.

Часте питання, яке цікавить багатьох пацієнтів ЛОР-лікаря: чи сумісні адгезивний отит та армія? Це досить швидко прогресуюче захворювання призводить до серйозних наслідків. І типовим його проявом є приглухуватість. Нерідко після нього людина стає інвалідом зі слуху, а значить обмежено придатною до військової служби.

Профілактика та роль берушів

Щоб не захворіти на адгезивний отит, рекомендується вчасно лікувати запальні ЛОР-хвороби, а також захищати вуха від механічних ударів, акустичних і баротравм. В останньому допоможуть беруші. Ці заглушки вставляються у вуха та захищають від гучних звуків, попадання води, перепадів тиску. Завдяки цьому значно знижують ризик розвитку адгезивного отиту. Замовити беруші можна на нашому сайті.

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті