осмотр ушей

Для захисту від навколишнього шуму рекомендується носити беруші. Ці заглушки вставляються у слухові канали та блокують зовнішні звуки. Але що робити, якщо людина чує шум у вухах, не викликаний ніякими зовнішніми джерелами? Чи допоможуть беруші у цьому випадку? Давайте розбиратися!

Чому шумить у вухах?

Вушний шум – досить поширена медична проблема, яка називається тинітус. Він може бути постійним або періодичним, об'єктивним та суб'єктивним. Основні причини цієї патології:

  • Перепади тиску – кров приливає до голови та вух, провокуючи шум.
  • Порушення слуху – через брак акустичного навантаження слухова система починає сама генерувати звуки.
  • Сірчані пробки – порушується проведення звуку, у результаті з'являються спотворення і перешкоди у вигляді  шуму. Людина може чути всередині вуха звуки булькання, переливання води та інші;
  • Довгий вплив зовнішнього шуму – коли людина перебуває у шумній обстановці, її слухова система перенапружується. У результаті вона може якийсь час після цього чути дзвін у вухах, навіть перебуваючи у повній тиші. Через кілька годин це зазвичай минає, але у довгостроковій перспективі шкідливо і може викликати проблеми зі слухом.

Чи допоможуть беруші при тинітусі?

Важливо розуміти, що ці аксесуари потрібні для профілактики вушного шуму. Якщо постійно використовувати беруші в галасливих місцях, то вони знижують рівень акустичного навантаження. У довгостроковій перспективі ці вироби захистять від нападів короткочасного тинітусу та допоможуть у профілактиці порушень слуху. Тому лікарі радять користуватися берушами, якщо ви працюєте або живете в галасливому місці і входите до групи ризику розвитку туговухості.ЛОР-осмотр

Щоб це спрацювало, необхідно використовувати якісні аксесуари для захисту вух. Вони повинні бути комфортними в носінні, мати високу звукоізоляцію і гігієнічність. У цьому плані вдалим рішенням будуть індивідуальні беруші, які виготовляються по зліпках вух.

Чи можна позбутися шуму у вухах, вставивши беруші? Ні, це не спрацює. Навпаки – якщо ви «відгородитеся» від зовнішніх звуків, ваш внутрішній шум стане ще гучнішим і виразнішим. Тому якщо вас турбує тинітус, беруші краще не використовувати. Набагато краще в цій ситуації допомагають навушники з білим шумом або спеціальні слухові апарати (якщо у вас порушення слуху).

Що робити при тинітусі?

Якщо ви чуєте періодичний або постійний шум у вухах, потрібно звернутися до лікаря. Він проведе діагностику та з'ясує причину проблеми. За результатами обстеження лікар надасть необхідні рекомендації. Наприклад, якщо тинітус викликаний погіршенням слуху, потрібно пройти реабілітацію за допомогою слухових апаратів або імплантів.

Щоб не ламати голову над тим, як позбутися проблеми вушного шуму, краще її попередити. Саме для цього й потрібні беруші – вони знижують ризик розвитку тинітусу. На нашому сайті ви можете замовити їх індивідуально. Ми робимо ці аксесуари по зліпках вух, з якісних матеріалів за допомогою 3D-друку.

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Comment (1)

        • Алекс 12.09.2022 Відповісти

          Вітаю, купив нещодавно біруші для сну, силіконові з чорними фільтрами для повної шумоізоляції, після другої ночі сну прокинувся серед ночі з втратою слуху на праве вухо, скажіть чи повернеться він сам по собі чи потрібно негайно звернутись до лора?

        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті