консультация лор врача

Звуки відіграють дуже важливу роль в процесі розвитку дитини. Вони допомагають малюку пізнавати навколишній світ, вчитися розмовляти, формувати комунікативні навички. Але деякі діти мають певні особливості розвитку у вигляді порушень слуху чи мовлення. Ці патології можуть бути вродженими або набутими. Вони заважають нормальному розвитку дитини, її навчанню, соціалізації. Тому дітям з цими особливостями потрібна додаткова підтримка фахівців та особливий захист вух від шкідливих звуків. Зокрема, їм варто використовувати спеціальні дитячі беруші, також відомі як бервуха.

Особливості слухового апарату людини та сприйняття звуків

Наші вуха виконують 2 важливі функції – проведення та сприймання звуків. Вони потрапляють у вигляді хвилі до вушної раковини, проходять слуховими каналами та досягають барабанної перетинки, яка починає вібрувати й передає коливання далі. Після цього звук через барабанну порожнину доходить до слухових кісточок, що теж коливаються та передають його у внутрішнє вухо. І вже там починається процес розпізнавання та сприймання, за які відповідають слухові рецептори – волоскові клітини, що перетворюють звук на імпульси, які транслюють у мозок.

В деяких дітей цей процес порушений, зокрема, з народження знижена функціональність внутрішнього вуха. Вони мають проходити реабілітацію слуху за допомогою слухових апаратів. Також з ними займається сурдопедагог (дефектолог), що допомагає сформулювати навички звукосприймання, мовлення, моторики.

Причини порушення слуху

Приглухуватість у дітей буває вродженою та набутою. В першому випадку її можуть провокувати:

  • генетична схильність;
  • несприятливий перебіг вагітності – пізній токсикоз, кисневе голодування плода, шкідливі звички в матері, неправильне харчування;
  • перенесені під час вагітності інфекційні хвороби;
  • травми під час пологів – зокрема, пов’язані з гіпоксією.

Набуті порушення слуху розвиваються на тлі перенесених інфекційних захворювань або акустичних травм. Тобто, доволі часто їх можна уникнути, використовуючи спеціальні захисні засоби.консультация лор врача

Як беруші допоможуть дітям з особливими потребами

У дітей з приглухуватістю слух особливо вразливий перед гучними звуками. Доволі часто дитина не може впоратися з шумом та починає нервувати. До того ж, від некомфортних звуків порушення слуху може прогресувати й дійти до повної глухоти. Тому їй потрібен надійний захист слуху. У цьому допоможуть беруші – це невеличкі вушні затички, що блокують навколишній шум.

Підбираючи беруші для особливих дітей, треба уважно дивитись на матеріал, форму, характеристики. Доволі часто в магазинах продаються універсальні аксесуари, але вони в даному випадку не дуже корисні. Краще обирати моделі з гіпоалергенного та приємного на дотик матеріалу (наприклад, медичного силікону). Також беруші для вух мають бути зручної форми – не стискати слухових каналів, але й не випадати з них, та надійно блокувати некомфортні звуки.

Як зрозуміти, які беруші краще для дитини з порушеннями слуху? Оскільки кожен випадок приглухуватості унікальний, то захисні аксесуари варто виготовляти індивідуально. Для цього в дитини беруть вушні зліпки, за якими виготовляють аксесуари потрібної форми. Також при цьому дивляться на результати аудіометричного обстеження, щоб підібрати правильний рівень шумопоглинання.

Освітній процес дітей з ООП

Якщо дитина має особливі освітні потреби (ООП), про це варто повідомити вчителів. По-перше, треба звернути особливу увагу, де розмістити такого учня у класі. Він має бути якомога ближче до вчителя, щоб добре його чути та мати змогу читати по губах. Також потрібні додаткові заняття з сурдопедагогом, щоб закріпляти навички мовлення, письма, арифметики, комунікації тощо. Це надасть дитині впевненості під час навчання.

Якщо вам потрібні беруші в Києві, замовити їх можна на нашому сайті. Ми виготовляємо ці аксесуари індивідуально, використовуючи якісні матеріали та 3D-технології. Зокрема, можемо зробити беруші для ООП, що допоможуть зупинити прогрес порушення слуху.

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті