осмотр уха

Дискомфорт у слуховому проході може вказувати на небезпечні патології, наприклад, рак вуха. Дізнайтеся, як уникнути цієї хвороби, і чим допоможуть звичайні беруші.

Рак вуха і вушної раковини - це злоякісна пухлина, яка пошкоджує структури органу слуху. Може локалізуватися в зовнішньому, середньому або внутрішньому його відділі. Пухлина у вусі формується найчастіше з епітеліальних клітин, рідше - з м'яких тканин. Прогресуючи, вона викликає важкі ускладнення, ракову інтоксикацію і може призвести до смерті хворого. Давайте докладніше розберемо симптоми, ознаки, причини захворювання, щоб дізнатися, як його лікувати, а ще краще - уникнути.

Причини і види захворювання

Патологія розвивається на тлі різних несприятливих факторів і класифікується за локалізацією, гістологією та стадією протікання.

Причини

У більшості випадків рак вуха є ускладненням доброякісних новоутворень. Первинною пухлиною може бути невус, поліп або кіста у вусі, в яких у міру розвитку починають формуватися атипові клітини. Цей процес називається малігнізацією пухлини і відбувається під впливом таких чинників:

  • хронічні запальні процеси у вусі - отити, епітімпаніта та інші;
  • механічні, акустичні та баротравми вух - коли порушується цілісність барабанної перетинки та інших структур, можуть поступово розвиватися структурні зміни в тканинах;
  • хронічні екземи, псоріаз та інші шкірні хвороби;
  • обмороження вух.

Види

За локалізацією розрізняють рак зовнішнього, середнього і внутрішнього вуха. Перший тип найпоширеніший - злоякісний процес розвивається у вушній раковині або слуховому проході. Рідше зустрічається рак середнього вуха, що вражає барабанну перетинку або слухові кісточки. У внутрішньому вусі злоякісні пухлини практично не розвиваються - за винятком тих випадків, коли процес переходить із середнього вуха або інших структур.

За гістологією розрізняють:

  • Базалія - ​​плоскоклітинний рак вуха, що формується з клітин епітелію. Розвивається повільно і дає метастази на пізніх стадіях.
  • Спіноцелюлярна епітеліома - теж формується з епітеліальних клітин, але, на відміну від базаліоми - відрізняється швидким агресивним ростом.
  • Саркома - рідкісний, але досить небезпечний тип пухлини. Формується зі сполучної тканини.
  • Меланома - рак шкіри вуха, що розвивається при переродженні невусів (родимок).

Хвороба протікає в 4 стадії і вражає спочатку шкіру, потім хрящові і кісткові структури. У міру розвитку дає метастази в найближчі лімфовузли, сусідні ЛОР-органи, мозок.
огляд вух

Ознаки хвороби

Коли розвивається рак вуха, симптоми такі:

  • свербіж, біль та інші дискомфортні відчуття у вушному каналі;
  • виділення гною, слизу або крові з вуха;
  • зниження слуху;
  • шум у вусі;
  • наявність у слуховому проході припухлості або виразки, яка легко прощупується;
  • збільшення прилеглих лімфовузлів;
  • на пізніх стадіях - симптоми загальної інтоксикації (температура, слабкість, запаморочення).

Помітивши у себе ознаки раку вуха, потрібно негайно звернутися до ЛОР-лікаря. На ранніх стадіях хвороба успішно піддається лікуванню.

Як вилікувати рак вуха і вушної раковини

Як і будь-яке онкологічне захворювання, ця патологія потребує оперативного лікування, яке підбирається за підсумками діагностики. Пройти точне обстеження можна в медичному центрі, в якому працюють досвідчені лікарі та використовують сучасну діагностичну апаратуру. За допомогою отоскопа можна розглянути структури вуха і пухлину з багаторазовим збільшенням. Це дозволяє точно поставити діагноз і призначити правильне якісне лікування.

При раку вуха пацієнтові рекомендується операція з видалення пухлини і прилеглих уражених структур. Також часто необхідно додатково проводити променеву і хімічну терапію. Більш докладний курс лікування можна отримати у лікаря.

Скільки живуть із раком вуха

Найчастіше питання пацієнтів, у яких виявлено рак вуха - скільки живуть із цим діагнозом? Відповідь на нього залежить від стадії і поширеності хвороби. 5-річний строк при 1-2 стадії становить 90%, на 3-й цей показник знижується до 50%.

Можливі ускладнення

Лікування потрібно починати відразу ж, як тільки помітили симптоми, що описують пухлину вуха. Інакше рак буде прогресувати і може пошкодити скроневу кістку, лицевий нерв, головний мозок та інші важливі структури. У запущених випадках це може призвести до смерті хворого.

Профілактика

Щоб знизити ризик розвитку злоякісних процесів у вусі, рекомендується вчасно лікувати ЛОР-хвороби, берегти вуха від переохолоджень і травм. У цьому плані досить корисним аксесуаром стануть звичайні беруші. Вони захищають слухові канали та барабанну перетинку від впливу гучних звуків і перепадів тиску, тим самим знижують ризик перфорації. Також за допомогою берушів можна захиститися від води під час плавання, тим самим знижуючи ризик запальних захворювань. Замовити ці корисні аксесуари можна на нашому сайті.

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті