будова вуха

А ви впевнені, що чистите вуха правильно? Статистика говорить, що 90% людей не знають, як треба чистити вуха і роблять грубі помилки в цьому серйозній справі. Дізнайтеся, чому потрібно уникати ватних паличок, і як правильно чистити вуха!

Чистка вух здається простим заняттям, але не всі вміють робити її правильно. Через це можна нажити собі серйозну проблему з вухами і слухом. Розповідаємо, як чистити вуха безпечно і обережно!

Що таке вушна сірка

Сірка - природний секрет, який виділяють наші вуха для захисту. Вона змащує вушні канали, не дає пилу і іншим забрудненням проникати всередину. Але якщо сірки накопичується занадто багато, вона утворює пробки. Через це порушується правильна вентиляція вуха, знижується слух, виникає ризик запалень.

Щоб цього уникнути, потрібна правильна гігієна. Чистка для вух - можливість прибрати надлишки сірки разом із забрудненнями. Але важливо не нашкодити - не змити повністю захисний шар. Адже якщо в вусі зовсім не буде сірки, ризик запалень зростає в рази.

Чим корисна вушна сірка

Давайте розберемося, яку роль відіграє сірка, і чим небезпечна занадто старанна чистка сірки у вухах.

Мастило і самоочищення

Сірка - природний мастильний матеріал для вушного каналу. Вона зволожує його стінки і за рахунок своєї в'язкості «захоплює» омертвілі клітини, волоски, пилинки. Потім спрацьовує природний механізм самоочищення - і все це разом із сіркою виходить назовні.

Сірка захищає вуха і від зовнішніх подразників - пилинок, дрібних комах та інших забруднень. Вона утримує їх в каналі, не даючи проникнути всередину. А потім виводить назовні за допомогою механізму самоочищення.

Природний антибіотик

Сірчане мастило вбиває багато штамів бактерій і грибків. Воно захищає внутрішні структури вуха від попадання інфекції. Але якщо в вуха потрапляє вода, сірка набухає і сама стає живильним середовищем для бактерій. Тому правильна гігієна вух важлива.

Вушні палички - шкода і користь

Сьогодні стало модно використовувати ватні палички для чистки вух. Але ЛОР-лікарі не радять захоплюватися ними.

Користь паличок

Використання вушних паличок дає один плюс - зручність. Можна легко все очистити і проникнути навіть в глибини слухового каналу. Але у цієї зручності є підводні камені.

Шкода паличок

Необережна чистка вух ватною паличкою небезпечна. Вона може:

  • Порушити природний процес секреції сірки - запускається активне вироблення секрету, підвищується ризик утворення сірчаних пробок.
  • Прибрати захисний мастильний шар - вухо стає вразливим перед інфекцією.
  • Проштовхнути сірку вглиб вушного каналу - утворюється пробка.
  • Поранити барабанну перетинку - розвиваються вушні запалення і порушення слуху.

В силу цих причин не рекомендується застосовувати ватні палички без необхідності. Користь від них сумнівна, а от шкода може бути колосальною.

Особливості чищення вух у дітей

Дитячі вуха ще не до кінця сформовані, слухові канали у них дуже тонкі. Тому чистити вуха дитині потрібно дуже обережно. Чистити потрібно тільки вушні раковини. При цьому важливо стежити, щоб всередину вуха не потрапляла вода.

Як правильно чистити вуха

Даємо основні правила гігієни вух:

  1. Протирайте зовнішню частину вуха вологими серветками або ватним тампоном, змоченим у воді.
  2. Не використовуйте для чищення ватні палички, зубочистки, сірники та інші гострі предмети - щоб барабанна перетинка не постраждала.
  3. Не потрібно чистити вуха занадто часто - досить одного разу на 7-10 днів.
  4. Якщо всередині накопичилося занадто багато сірки, або утворилася пробка - використовуйте перекис водню або спеціальний засіб для чищення вух.
  5. Якщо у вас тонкі слухові проходи, і в них часто накопичується сірка - можна купити спеціальний прилад доктор ВАК для чищення вух.

Ці правила гігієни вуха допоможуть уникнути вушних запалень і зберегти слух. Якщо ж всередині зібралася пробка, а спеціальний засіб не допоміг її прибрати - зверніться до ЛОР-лікаря.

Хто і де допоможе з видаленням сірчаних пробок

чистка ушейЗастарілі сірчані пробки краще прибирати у фахівців. На прийомі отоларинголог огляне вухо і виявить проблему. Діагностика проводиться шляхом отоскопії. Якщо лікар бачить пробку, то використовує спеціальний прилад для чищення вух від сірки. Це дозволяє швидко прибрати все відкладення.

Професійна чистка вух:

  • Якісно прибирає пробки
  • Нешкідлива для барабанної перетинки
  • Безпечна для вух
  • Не завдає болю

Якщо у пацієнта занадто застарілі поклади сірки, ЛОР-чистка вух проходить в 2 етапи. Спочатку лікар дає йому препарати, що розм'якшують пробку, а потім проводить промивання.

У деяких випадках чищення вух у лікаря не допомагає вирішити проблему. Так трапляється, коли крім пробки у пацієнта є запалення в середньому вусі і в інших структурах. У цьому випадку призначається спеціальне лікування.

Якщо вам потрібна якісна чистка вух в Києві, зверніться в наш ЛОР-центр. У нас можна отримати консультацію лікаря, пройти огляд вух. Ми розкажемо про основні правила гігієни, які допоможуть тримати вуха в чистоті і зберегти здоровий слух. Для гігієни слуху ми пропонуємо індивідуальні беруші, які зробимо для вас індивідуально. Зв'яжіться з нами, щоб дізнатися більше!

Що про ватні палички кажуть лікарі

Отоларингологи не схвалюють використання ватних паличок. Ці аксесуари не допомагають при сірчаних пробках, навпаки - проштовхують їх глибше у вушний прохід. Також палички можуть пошкодити барабанну перетинку. Тому якщо вам потрібно прибрати пробку - краще зверніться до лікаря. У нашому центрі проводиться чистка вух, ціна якої доступна, а результат 100% -вий. Запишіться на прийом прямо зараз!

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Comments (1)

        • Марина 21.12.2022 Відповісти

          Від ватних паличок відмовилася більше року тому. Ніколи не думала, що чищення ними може призвести до утворення сірчаних пробок. Зараз я для гігієни вушних проходів використовую інформацію яку знайшла у вас із статті, дякую !

        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті