слух

Багато професій пов'язані з підвищеним шумом, який вважається одним із факторів шкідливості. Постійний шум на роботі може спричинити розвиток порушень слуху. Найчастіше це не оборотно. Тому отоларингологи радять використовувати спеціальні засоби захисту від шуму. Ці аксесуари блокують некомфортні звуки та знижують їхню гучність. Вони роблять робочий процес більш комфортним та безпечним, знижуючи ризик розвитку глухоти та інших профзахворювань. Давайте розберемося, чому важливо використовувати беруші для роботи, і як правильно їх вибрати!

Який вплив шуму на гостроту слуху

На багатьох виробничих підприємствах спостерігається підвищений шум. Він шкідливий для вух і може спричинити негативні наслідки. Усього можливі 2 варіанти розвитку подій:

  1. Акустична травма – виникає при короткочасному впливу дуже гучних звуків, часто в комплексі з перепадом тиску. При цьому барабанна перетинка втягується всередину. Чим голосніше звук – тим сильніше розтягуються її тканини, у них утворюються синці, розриви. При тяжких травмах відбувається перфорація – барабанна перетинка розривається, втрачає цілісність. Ушкоджене вухо повністю втрачає здатність чути, але з часом його функції відновлюються, коли перетинка зростається.
  2. Нейросенсорна приглухуватість – розвивається за тривалого впливу монотонного шуму. При цьому слухові рецептори, розташовані у внутрішньому вусі, відмирають, і цей процес часто необоротний. При короткочасному вплив шуму слух через час повертається. Але якщо людина перебуває під її впливом постійно, клітини поступово відмирають, і слух падає. При цьому мозок легко адаптується до цих змін, тому людина може навіть не помічати, що втрачає слух.

Щоб зменшити ці ризики, рекомендується використовувати засоби захисту від шуму. Вони мають стати частиною професійного екіпірування, поряд з уніформою, каскою, рукавичками тощо.

Які професії найчастіше призводять до розвитку приглухуватості

У групі ризику є:

  • Працівники виробничих підприємств – у сферах металургії, деревообробки, текстильної, харчової, хімічної промисловості тощо, практично на будь-яких заводах та в цехах встановлено обладнання, яке видає багато шуму.
  • Будівельники – бетономішалки та інші пристрої працюють досить голосно. Тому важливо використовувати будівельні беруші.
  • Музиканти, ведучі, звукорежисери – їм у процесі роботи доводиться сильно напружувати вуха, але при цьому важливо зберегти добрий слух як робочий інструмент.
  • Працівники транспортної сфери, авіації – стикаються з постійним гулом від двигуна.

Людям цих професій важливо використовувати беруші для профілактики розвитку приглухуватості.
Як убезпечити свій слух

Як убезпечити свій слух

Дуже важливо правильно підібрати беруші для роботи у шумі. Вони повинні бути комфортними в носінні та досить ефективними. Тому варто віддати перевагу індивідуальним берушам, які роблять по зліпках вух. Вони точно повторюють форму слухових каналів, тому ідеально прилягають до них, не натираючи і не випадаючи. У таких берушах можна ходити цілий робочий день, не відчуваючи дискомфорту. при цьому індивідуальні беруші виробничі мають високий коефіцієнт шумозаглушення. Тому захищають від акустичних травм та погіршення слуху краще, ніж моделі масового виробництва. Замовити їх можна на нашому сайті – зв'яжіться з нами, щоб записатись на зліпки вух!

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті