защита слуха

Мізофонія - це підвищена чутливість до звуків, неприязнь. Людина сприймає їх надто голосно, відчуваючи негативні емоції. Ця патологія також називається гіперакузією і завдає безліч дискомфорту. Болюче сприйняття звуків знижує якість життя і руйнівно діє на психіку – людина стає дратівливою, тривожною, агресивною. Давайте розберемося, звідки береться і як проявляється мізофонія, як боротися з цією проблемою і чим допоможуть беруші!

Що викликає мізофонію

Патологію можуть спровокувати:

  • травми вуха та голови;
  • перенесені запальні захворювання органів слуху;
  • отосклероз, хвороба Меньєра та інші захворювання внутрішнього вуха;
  • перенесений менінгіт;
  • неврит лицевого нерва;
  • розсіяний склероз;
  • психічні розлади.

Якщо вчасно розпізнати проблему, то людині можна допомогти та повернути колишню якість життя.

Як зрозуміти, що це мізофонія

Що робити при мізофоніїЗазвичай мізофонія проявляється як неприязні до звуків. Людину дратує шум будь-якого плану. Це може бути як досить гучний гул транспорту на вулиці, так і найменший шерех. Люди з мізофонією чутливі до звуків, вони чують, як сусіди ходять за стінкою, як тече вода трубами, як їде ліфт у під'їзді і т.д. І всі ці шуми вони сприймають дуже болісно. Часто з цієї причини люди з мізофонією не можуть нормально спати – їх відволікають навіть дуже тихі звуки.

Що робити при мізофонії

Якщо у вас є мізофонія, лікування потрібно проходити під наглядом лікаря. Він проведе діагностику та з'ясує причини, які спричиняють цю проблему. Адже найчастіше спотворене сприйняття звуків – лише симптом серйозної патології, яку потрібно обов'язково лікувати. Тому пацієнтам із цією проблемою потрібно пройти ЛОР-огляд, аудіометрію, вестибулометрію, МРТ та інші обстеження.

За підсумками діагностики лікар підбирає схему терапії. Пацієнту призначають препарати, які вилікують основне захворювання та знімають його симптоматику. Це можуть бути препарати для нормалізації мікроциркуляції, спазмолітики, ноотропи, імуномодулятори, анальгетики, антидепресанти. Лікування в кожному випадку індивідуальне і повинно проходити під контролем лікаря – важливо приймати прописані ним ліки та суворо дотримуватись дозування.

Що ще можна зробити, якщо дратують звуки? Впоратися з цією проблемою добре допомагають беруші. Ці невеликі заглушки вставляються у вуха і приглушують шум, помітно полегшуючи людині життя. При мізофонії рекомендується використовувати:

  1. Беруші для работи – підійдуть тим, хто працює на виробництві, у транспортній системі, авіації та інших сферах, пов'язаних із підвищеним шумовим навантаженням. Ці беруші мають високий рівень шумозаглушення. Завдяки цьому вони не лише допомагають подолати симптоми мізофонії, а й знижують ризик розвитку приглухуватості..
  2. Беруші для сну – допоможуть розслабитися тим, хто чує кожен шурхіт і не може через це заснути. Особливо корисні людям, які живуть у галасливих місцях. Ці беруші покращують якість сну, завдяки чому вирівнюється психоемоційний фон.

Вибираючи ці аксесуари, потрібно дивитися на форму та матеріал виготовлення. Вибір у цьому плані досить широкий: круглі, овальні, «грибочки», з поліуретану, воску, силікону і т.д. Але вигідніше рішення – замовити беруші по зліпках вух. У цьому випадку вони точно повторюватимуть контури ваших слухових каналів. При цьому ви зможете вибрати відповідний матеріал, функціонал, колір.

На нашому сайті можна замовити індивідуальні шумоізоляційні беруші із фільтром. Зв'яжіться з нами, щоб записатися на зліпок вух!

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті