Влияние шума

Якщо ви живете або працюєте за умов постійного шуму, це накладає відбиток на здоров'я. Недаремно шумове забруднення вважається одним із серйозних факторів шкідливості. Воно перенапружує нервову систему та поступово викликає порушення слуху. Вчені неодноразово досліджували вплив шуму на працездатність людини і дійшли висновку, що він однозначно шкідливий. Люди, які часто і довго перебувають у шумній обстановці, стають неуважними та розсіяними. У них знижується концентрація, наростає тривожність та дратівливість. Тому варто подбати про захист органів слуху від шуму.

Навіщо потрібний захист слуху на шумній роботі

Перша причина у тому, що шум погано впливає на працездатність. Через це людина стає менш продуктивною, постійно відчуває втому і не може працювати на повну силу. Це погано позначається на її кар'єрі та професійному зростанні. Найгірше – може призвести до нещасних випадків на виробництві. Наприклад, коли людина не чує важливий сигнал через шум і робить помилку, яка призводить до травми, поломки апаратури і т.д.

Ще одна проблема – у працівників галасливих підприємств поступово розвивається набута приглухуватість. Це відбувається через те, що під дією гучних монотонних звуків уражаються волоскові клітини внутрішнього вуха. Ці структури є слуховими рецепторами і відповідають за розпізнання звуків та подальшу їх передачу по слуховому нерву в мозок. Але коли вони гинуть, то цей ланцюжок обривається. І найсумніше те, що волоскові клітини не відновлюються.

Щоб зменшити всі ці ризики, лікарі рекомендують використовувати спеціальні захисні засоби на робочому місці. Це можуть бути шумоізоляційні навушники або беруші. Перші надягають на вуха ззовні, другі вставляються у слухові канали. У цьому плані беруші є більш практичними, оскільки компактні та ефективні.

Які беруші краще

Перше, на що потрібно дивитися при виборі цих аксесуарів – рівень шумоподавлення. Для роботи на підприємствах слід брати моделі з максимальним показником. Є окрема категорія – беруші виробничі. Вони здатні придушувати звуки високої гучності, надійно захищаючи від шуму вуха. беруши по слепкуДодатково ці аксесуари оснащені спеціальним фільтром, що дозволяє чути мовлення та інші важливі звуки. Вони покращують концентрацію, уважність, продуктивність та знижують ризик нещасних випадків на роботі.

Беруші можуть бути виготовлені з:

  • воску;
  • поролону;
  • поліпропілену;
  • силікону.

Останній варіант більш практичний, оскільки є зручним, гіпоалергенним та довговічним. Силіконові беруші комфортно відчуваються у вухах, легко миються та не накопичують бруд. Вони підходять для тривалого носіння протягом робочого дня.

За способом виготовлення розрізняють масові та індивідуальні беруші. Перші зазвичай роблять стандартної форми - круглі, овальні, "ялинки". Другі "заточені" під потреби користувача. Їх роблять по зліпках вух із застосуванням 3D-технологій. Такі беруші мають безліч плюсів:

  • Зручно відчуваються у вухах - не тиснуть і не натирають, можна носити весь день і не втомитися від цього.
  • Щільно прилягають до стін вушних каналів – не випадають, не пропускають зайвих звуків, знижують вплив шуму на організм.
  • Оснащені спеціальним фільтром – він блокує шуми, але пропускає мовлення та інші корисні сигнали.
  • Гігієнічні – не накопичують бруд та легко миються.
  • Довговічні – завдяки якісним медичним силіконам легко можуть прослужити кілька років.

Замовити беруші за індивідуальними зліпками можна на нашому сайті. Зв'яжіться з нами, щоб дізнатися більше!

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті