захист слуху

Музичний слух може бути дано від природи, а ще його можна і потрібно розвивати. Дізнайтеся, як це правильно зробити, і як захистити слух від негативних впливів, щоб користуватися ним довго та із задоволенням

Слух – одне з важливих почуттів у житті. З його допомогою ми спілкуємося, чуємо важливі сигнали, насолоджуємося музикою, фільмами тощо. Ми звикли сприймати його як належне і до кінця не усвідомлюємо, наскільки це складний і тонкий інструмент. У кожної людини слух працює по-різному і сприйняття відрізняється. До того ж є різні види слуху, які дозволяють нам сприймати ті чи інші звуки, ритм, частоти. Давайте поговоримо про музичний слух – його особливості, типи та захист.

Що потрібно знати про музичний слух

Музичний слух – це здатність чуйно сприймати гучність, висоту, тембр та інші характеристики звуків. У когось він є вродженим – таким людям набагато простіше співати чи грати на музичних інструментах, ніж іншим. Однак якщо природа не наділила вас чуйним слухом, то не варто зневіритися, цю здатність можна натренувати.

Ось кілька простих порад, які допоможуть розвинути слух:

  • Слухаючи музику, простукуйте її ритм рукою або олівцем – так ви зможете краще відчути його.
  • Інтонуйте мелодію голосом - так ви краще зрозумієте її звучання.
  • Спробуйте вгадати ноти. Для цього потрібно стати спиною до музичного інструменту, у той час, як інша людина натискає клавішу. До речі сьогодні є онлайн-сервіси, які можуть відтворювати музичні звуки певної тональності.

Остання вправа підходить як для розвитку слуху, так і для його тестування. З його допомогою можна перевірити слух та відстежувати динаміку його тренування.ухо

Види слуху

Існують такі типи музичного слуху:

  • Абсолютний – дозволяє людині розпізнати будь-яку ноту без порівняння коїться з іншими. Це вроджена здатність, яку часто плутають із музичним талантом. Однак мало просто мати слух, для успішної музичної кар'єри важливо мати й інші здібності.
  • Внутрішній – людина може відтворювати та «програвати» в пам'яті мелодії. Це дуже корисна здатність для музикантів, яким важливо зрозуміти, як звучатиме композиція.
  • Відносний (інтервальний) – допомагає визначати ноти шляхом порівняння з іншими, висота яких відома. Цю здатність можна натренувати, навіть якщо від природи музичного слуху людина не має.
  • Мелодичний – оцінює динаміку висоти звуків.
  • Звукочастотний розпізнає висоту звуків, умовно кажучи, різницю між двома клавішами.
  • Інтонаційний - сукупність 2 попередніх видів слуху.
  • Гармонічний – сприймає гармонійні співзвуччя двох і більше звуків.
  • Метроритмічний – відповідає за почуття ритму.
  • Поліфонічний – дозволяє “розкладати” почуту мелодію на окремі ноти.
  • Ладовий – дає можливість оцінити, як взаємодіють звуки між собою у конкретному творі.
  • Тембральний – допомагає чуйно сприймати найменші коливання тембру, давати чітке визначення характеристик звуків – наприклад, глухий, дзвінкий тощо.
  • Динамічний – дозволяє відстежувати, як змінюється гучність мелодії: хвилями, за наростанням, затиханням і т.д.

Як захистити слух

Грамотний захист слуху дуже важливий, особливо для професійних музикантів. У тому випадку це робочий інструмент, без якого вони буквально втратять працездатність. Тому лікарі рекомендують використовувати спеціальні беруші для музикантів. Вони згладжують різкі звуки і роблять їх комфортнішими для сприйняття, тим самим захищаючи від розвитку приглухуватості. Такі аксесуари є незамінними на концертах, дискотеках, заходах, репетиціях. На нашому сайті ви можете купити готові беруші або замовити їх індивідуально. Ми робимо захисні аксесуари для вух зі зліпками, з використанням якісних матеріалів та 3D-технологій.

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті