ухо

Часто буваєте на полюванні? Тоді треба подбати про захист слуху! Дізнайтеся, чому мисливцеві варто використовувати спеціальні беруші, та як їх вибрати!

Пандемія COVID-19 триває вже майже 2 роки, і за цей час встигло перехворіти понад 250 мільйонів людей у ​​всьому світі. Сьогодні ми знаємо про цю хворобу набагато більше, ніж рік тому. І не тільки про її симптоми, перебіг, лікування, а й про основні ускладнення. Зокрема є відомості про те, що коронавірус може спровокувати стійкі порушення слуху. Давайте розберемося, із чим це пов'язано, як відбувається, і на які симптоми потрібно звертати увагу.

Чи впливає коронавірус на слух

Багато вірусних захворювань призводять до погіршення слуху – наприклад, грип, кір та інші. Коронавірусна інфекція – не виняток. Механізми того, як COVID-19 впливає на слух, поки що не до кінця вивчені, але лікарі виділяють кілька факторів ризику:

  • Вірус вражає волоскові клітини – ці слухові рецептори знаходяться у внутрішньому вусі та відповідають за розпізнавання звукових коливань, що перетворюють їх на нервові імпульси. На жаль, загиблі клітини не відновлюються, і це провокує необоротну приглухуватість.
  • Відбувається ураження слухового нерва – для хворих на коронавірус характерне таке явище, як полінейропатія. Це порушення роботи периферичних нервів у всьому організмі. У результаті у людини може пропадати нюх, поколювати в ногах і руках, пробігати «мурашки» по шкірі. І порушення слуху – один із проявів цієї проблеми.
  • Утворюються мікротромби – одним із найпоширеніших ускладнень цієї патології є тромбоз. І тромби утворюються в різних органах і тканинах. Зокрема, вони можуть порушувати кровообіг слухової системи та провокувати розвиток приглухуватості.
  • Хвороба провокує розвиток євстахіїту – найчастіше при коронавірусі люди спочатку стикаються із запаленням у горлі, яке може перейти на сусідні структури – слухову трубу та середнє вухо. Це призводить до тимчасового зниження слуху, який без правильного лікування може стати постійним.
  • Пацієнт приймає ототоксичні ліки - при лікуванні коронавірусної інфекції застосовують сильні антибіотики, противірусні засоби, кортикостероїди, антикоагулятори і т.д. Більшість з них створюють сильне навантаження на слухову систему і можуть призвести до погіршення слуху.

Перебіг хвороби у кожного пацієнта індивідуально – тому позитивний тест на COVID-19 зовсім не означає, що ви втратите слух. багато залежить від особливостей організму, віку, супутніх патологій та інших факторів. Також впливає штам – деякі з них схильні викликати порушення слуху, зокрема, індійський вірус Дельта.

Наслідки для слуху

защыта слухаНеприємним наслідком перенесеного COVID-19 може стати нейросенсорна приглухуватість. Найчастіше вона розвивається у пацієнтів, які перенесли хворобу у тяжкій формі, були госпіталізовані та приймали сильнодіючі препарати.

На які симптоми звернути увагу

На ранніх стадіях процес розвитку сенсоневральної приглухуватості оборотний. Запишіться на прийом до ЛОРу, якщо помітили такі ознаки:

  • шум в вухах;
  • часті запаморочення;
  • закладеність вух;
  • падіння слуху, погана розбірливість звуків.

Що робити, якщо виникло погіршення слуху

При перших симптомах коронавірусної інфекції рекомендується звертатися до лікаря і суворо виконувати всі його рекомендації. Це допоможе знизити ризики тяжкого перебігу хвороби та ускладнень – у тому числі й зниження слуху. Якщо ви помітили, що чуєте гірше, ніж зазвичай - скажіть про це своєму лікарю. Також зверніться до ЛОРу – він пропише необхідне лікування.

Важливо розуміти, що під час хвороби слухова система особливо вразлива. Тому потрібно захищати її від різних шкідливих факторів – особливо галасу. Тому утримайтеся від прослуховування гучної музики, використання навушників, галасливої ​​побутової техніки (блендера, кавомолки, пилососа тощо). Якщо ви живете в галасливому місці, використовуєте беруші. Вони захистять ваші вуха від гучних звуків, допоможуть розслабитися, відпочити та швидше одужувати при лікуванні коронавірусу.

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті