Погіршення і зниження слуху

осмотр уха
Погіршення і зниження слуху

Наші вуха постійно піддаються впливу шкідливих факторів, і головний із них – шум. Дізнайтеся, як зберегти слух, і чим допоможуть беруші!

Зниження слуху – це повне або часткове порушення здатності сприймати звуки. Воно може статися раптово, або розвиватися поступово протягом багатьох років. Досить часто проблеми можна уникнути за допомогою профілактичних заходів. Наприклад, у тих, хто користується берушами, погіршення слуху діагностують значно рідше. Давайте розберемося, чому погіршується слух, і як його зберегти.

Види погіршень слуху

Пацієнтам із порушенням слуху лікарі ставлять діагноз приглухуватість. При цьому дуже важливо правильно її класифікувати за типом і ступенем. Від цього буде залежати подальше лікування або реабілітація.

Типи порушень слуху

  • Кондуктивна – розвивається при патологіях звукопровідної системи (зовнішнього і середнього вуха). При цьому поряд зі зниженням слуху можуть проявлятися супутні симптоми – біль, виділення з вух, підвищення температури й інші. Цей тип приглухуватості піддається лікуванню, після якого слух відновлюється – але тільки за умови, що хвороба не запущена, і важливі структури вуха не пошкоджені.
  • Сенсоневральна – пов’язана із втратою звукосприйняття, за яке відповідають внутрішнє вухо і слухові центри мозку. В цьому випадку немає ніяких супутніх симптомів, та й саму туговухість деколи складно розпізнати. Якщо на ранній стадії виявити гостре зниження слуху, лікування можливе і допомагає повернути чутливість до звуків хоча б частково. Але при хронічній приглухуватості терапія неможлива, лікарі можуть запропонувати лише реабілітацію.

Ступені важкості

При нормальному слуху людина сприймає звуки на всіх частотах. Але коли розвивається приглухуватість, пороги чутності зсуваються. Всього у хвороби 4 ступені:

  1. (25-40 дБ) – стає складно розчути шепіт і віддалену мову.
  2. (41-55 дБ) – не чути шелест листя, шум води, спів птахів, погано сприймається тиха мова.
  3. (56-70 дБ) – важко спілкуватися по телефону або в груповій бесіді, співрозмовника чути тільки з близької відстані.
  4. (71-90 дБ) – чути тільки крик поблизу й інші гучні звуки.

При втраті слуху понад 91 дБ діагностують глухоту. Людина в цьому випадку не може почути навіть крик, йому не допомагають навушники.

Чому погіршується слух

Причини погіршення слуху досить різноманітні. Найчастіше це відбувається через вплив шумів. Також на нашу здатність до сприйняття впливає безліч інших чинників.

Вплив шуму

Гучні монотонні та хаотичні звуки шкідливі для наших вух – це називається акустичне забруднення. Коли людина довго перебуває в галасливій обстановці, слухові рецептори внутрішнього вуха стикаються з підвищеним навантаженням і «перевтомляются». В результаті навіть після ізоляції від джерела шуму людина ще деякий час чує його. Якщо це відбувається постійно, то клітини внутрішнього вуха починають поступово відмирати. Цей процес є незворотнім, тому повернути слух назад неможливо.

Підвищений ризик втрати слуху існує у людей, які працюють на шумних підприємствах, живуть у шумному місці, часто літають на літаках, їздять на мотоциклах, професійно займаються музикою, стрільбою. Їм рекомендується захищати вуха за допомогою берушів. Ці аксесуари знижують шумове забруднення і допомагають зберегти слухові рецептори.

Інші фактори

Коли розвивається зниження слуху, причини можуть бути такими:

  • перенесені інфекційні хвороби – грип, кір і т д;
  • хронічні патології ЛОР-органів – отит, риніт, синусит та інші;
  • захворювання слухового нерва і внутрішнього вуха;
  • прийом ототоксичних ліків.

Що робити при зниженні слуху?

Якщо розвивається зниження слуху, що робити – знає тільки лікар. Чим раніше ви звернетеся до фахівця, тим вищі шанси на успішне лікування або реабілітацію. Після діагностичних процедур він дасть необхідні рекомендації. Сучасна медицина дозволяє успішно допомагати пацієнтам при різних типах і стадіях приглухуватості. Наприклад, якщо у людини кондуктивна втрата слуху або гостра форма сенсоневральної, йому призначають медикаментозну терапію. При хронічній нейросенсорній приглухуватості підбирають слухові апарати.

Взятие слепков ухаЯк захистити слух за допомогою берушів

Щоб не зазнавати труднощів зі сприйняттям звуків, потрібно захищати вуха від зайвого навантаження. У цьому допоможуть беруші – захисні аксесуари, які вставляються в слухові канали та блокують шум. Вони відрізняються між собою за формою, типом, матеріалу і ступенем шумозаглушення. Останній показник варто підбирати, виходячи з вашої звичного шумового навантаження. Наприклад, для роботи на виробництві потрібна максимальна ступінь шумозаглушення.

У нашому центрі роблять якісні індивідуальні беруші по зліпкам вух. Ми використовуємо для цього 3D-технології та якісні матеріали. Тому готові вироби забезпечують максимальний захист від шуму, комфортно відчуваються у вухах і служать довго.

Профілактика порушень слуху

Перш за все, потрібно виключити причини, які можуть призвести до погіршення слуху. Тому рекомендується вчасно лікувати ЛОР-хвороби, берегти вуха від травм і переохолоджень, регулярно спостерігатися у ЛОР-лікаря. Якщо вам призначають будь-які препарати, варто проконсультуватися з лікарем перед їх прийомом і ні в якому разі не перевищувати дозування. А захиститися від шуму допоможуть беруші, замовити які можна у нас.

Навігація по сторінці:

Записатися на консультацію

Запис на консультаціюЩоб замовити індивідуальні беруші запишіться на консультацію в центр «Беттертон»

ЗАПИСАТИСЯ

Запис на консультаціюЩоб замовити індивідуальні беруші запишіться на консультацію в центр «Беттертон»

ЗАПИСАТИСЯ

Запис на консультаціюПоділитися цією публікацією

Залиште коментар

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *


×