строение уха

У вас буває біль у вухах після навушників? Це тривожний сигнал, який не можна залишати без уваги. Дізнайтеся, про що говорить цей біль, чим він небезпечний, і як його уникнути!

Навушники - один з тих аксесуарів, які роблять наше життя комфортнішим. З ними зручно слухати музику, дивитися фільми та відеоролики на Youtube, де б ви не знаходилися. Вони супроводжують нас дорогою на роботу, на прогулянці, пробіжці, вдома та в багатьох інших місцях. І часом ми контактуємо з ними настільки щільно, що у результаті болять вуха від навушників. Давайте розберемося, чому це відбувається і як цього уникнути!

Причини болю від навушників

Найчастіше ця проблема виникає у тих, хто користується навушниками дуже часто і багато. Тобто буквально майже не виймають їх із вух. Отоларингологи не радять зловживати використанням цих аксесуарів – особливо якщо вони є внутрішньоканальними. Такі навушники тісно контактують зі шкірою і при тривалому використанні порушують природну вентиляцію вуха та вироблення сірки.

Іноді біль від навушників виникає навіть від недовгого використання. Це відбувається з таких причин:

  • Ви встановили занадто високу гучність – барабанна перетинка стикається із занадто високим навантаженням, починає розтягуватися та болить. Це може призвести до розвитку акустичної травми. Надалі можливий розвиток приглухуватості.
  • Навушники некомфортно «сидять» у вухах – найчастіше це пов'язано з тим, що вони здавлюють слухові канали чи натирають шкіру всередині них. Це призводить до порушення кровообігу та роздратуванню, у результаті утворюється біль. Також є ризик занести інфекцію через мікротріщини у шкірі.
  • Звук неякісний – дешеві моделі навушників можуть спотворювати звучання, у результаті на перший план виходять високі баси і фонові шуми. Вони не тільки відволікають від прослуховування музики та викликають дискомфорт, а й призводять до перенапруги нервової системи, провокують розвиток приглухуватості. При тривалому впливі таких звуків починають відмирати волоскові клітини – слухові рецептори, розташовані у внутрішньому вусі. Через це слух незворотно знижується.
  • Навушники не мають опції шумоподавлення – для комфортного прослуховування важливо, щоб ми не чули звуки ззовні. Проте не всі навушники можуть їх відсікати. У результаті зовнішні шуми домішуються та створюють додаткове навантаження на вуха, викликаючи дискомфорт.

Що робити, якщо болять вуха від навушників

Якщо після використання навушників ви відчуваєте біль, дискомфорт чи шум у вухах, можна зробити легкий масаж. Затисніть мочки і кілька разів потягніть вниз, потім поплескайте себе по вушних раковинах, візьміться за козелок і злегка повертайте його. Все це допоможе розігнати кров та відновити кровообіг.

Щоб уникнути болю надалі, потрібно забезпечити комфортне носіння навушників. Для цього лікарі рекомендують:

  • не встановлювати гучність вище 60%;
  • не лягати спати у навушниках;
  • користуватися цим аксесуаром не довше, ніж 1,5-2 години на день;
  • використовувати кастомні насадки для навушників.

Насадки для наушников

Чим допоможуть індивідуальні насадки?

Більшість внутрішньоканальних навушників комплектуються стандартними насадками. Але річ у тому, що форма слухових каналів у кожної людини є індивідуальною. Через це стандартні амбушюри можуть стискати слуховий канал або, навпаки, «сидіти» в ньому надто вільно, пропускаючи зовнішні звуки. Все це призводить до дискомфорту та болю у вухах, а в перспективі може призвести до розвитку порушень слуху.

Індивідуальні амбушюри виготовляються по зліпках вух, тому точно повторюють форму слухових каналів. Вони не тиснуть, не натирають і не пропускають звуки ззовні. Також ці насадки оптимізують звучання та обмежують його гучність. Тому якщо використовувати їх, то у вас не будуть боліти вуха після навушників, і знизиться ризик розвитку приглухуватості. Замовити ці аксесуари можна на нашому сайті.

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті