захист слуху

У статті сказано:

  • Чим шум шкодить вашому організму
  • Які можуть бути наслідки шумового забруднення
  • Як захиститися від шуму

Для жителів мегаполісу шум - звична справа. Він став настільки буденним фоном, що багато хто навіть не помічають його. Шум міста витканий з гулу транспорту, людських розмов та інших звуків. Крім цього деякі люди стикаються з шумовим забрудненням на роботі - його створює різне промислове устаткування. Давайте розберемося, чим шум шкідливий для здоров'я, і ​​як знизити цю шкоду.

Чим саме небезпечний сильний шум

Коли людина постійно чує шум, шкода полягає в зниженні слуху, порушенні роботи нервової системи і загрозі пошкодження структур вуха.

Пошкодження вух і зниження слуху

Будь надмірно гучний звук викликає перенапруження слухової системи. Це створює загрозу пошкодження органів слуху - може розірватися барабанна перетинка, порушитися робота ланцюга слухових кісточок. Якщо постійно чути некомфортні звуки, це погано впливає на слух - знижується чутливість слухових рецепторів.

Вплив на роботу нервової системи

Якщо навколо людини постійний шум, шкода для здоров'я не вичерпується поразкою слуховий системи. Він призводить до нервового перенапруження, що обертається хронічною втомою, дратівливістю, порушенням сну. Крім того від зовнішнього шуму розвивається шум внутрішній - тіннітус. Людина чує його постійно і нічого не може з цим вдіяти. Чим небезпечний шум у вухах? Він заважає нормально концентруватися, працювати, спати.

Який рівень шуму небезпечний для людини

Існує природний рівень допустимого шуму - до 70 децибел. Будь-які звуки понад цієї гучності - шкідливі шуми. При тривалому впливі вони порушують роботу важливих систем і органів.

Акустична травма

Коли на організм впливають звуки гучністю понад 120 дБ, слухова система сильно перенапружується. Вони вражають внутрішнє вухо, провокуючи загибель волоскових клітин, що відповідають за сприйняття. Структури середнього вуха теж можуть пошкодитися. Акустична травма проявляється в таких симптомах:

  • Біль у вухах
  • Одно- або двостороннє зниження слуху
  • Запаморочення

Щоб уникнути ризику отримати травму, потрібний хороший захист від шуму.

Пошкодження органів слуху

Гучні звуки можуть пошкодити барабанну перетинку. Під акустичним тиском вона вигинається всередину і розтягується. В результаті тканини розриваються, що провокує різкий вушний біль і втрату слуху. Грамотний захист органів слуху від шуму допоможе знизити ризики.

Втрата слуху через шум

Постійне шумове забруднення і відсутність правильного захисту вух - найчастіші причини придбаної приглухуватості. Це веде до незворотної втрати слуху, яка заважає людині повноцінно спілкуватися.

Як захистити органи слуху від шуму

Тим, хто часто стикається з дискомфортними звуками, потрібний надійний захист вух від шуму. Для цього використовуються беруші або спеціальні протишумні навушники. Вони блокують доступ гучних звуків в слухові проходи.

Беруші як захист від сильного шуму

Якщо ви підбираєте беруші, купити потрібно ту модель, яка підходить для вашого рівня шумового навантаження. Найголовніший показник - рівень шумозаглушення, показує, на скільки беруші знижують шум. Він зазвичай вказаний на упаковці в децибелах. Для роботи на будівництвах і промислових підприємствах краще брати беруші з максимальним шумопоглинанням.

Якщо потрібний якісний захист слуху від шуму, краще виготовити його на замовлення. У нашому центрі роблять індивідуальні беруші по зліпками вух. Ви самостійно можете вибрати матеріал і рівень приглушення шуму. Зв'яжіться з нами, щоб дізнатися подробиці!

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті