Біль у вусі

огляд вуха

Біль у вусі

Болить вухо? З цим симптомом жарти погані. Дізнайтеся, чому виникає біль у вусі, чим небезпечний, і як його зняти. Допоможемо прибрати біль у вусі дітям і дорослим.
Біль у вусі є ознакою патологічних процесів – запалень, травм, пухлин та інших. Якщо довго ігнорувати цей симптом, патології прогресують і призводять до серйозних проблем. Тому при появі вушного болю потрібно звернутися до лікаря якомога швидше. Він проведе діагностику, з’ясує причину і розкаже, як зняти біль у вусі.

Якими бувають болі у вусі

Біль у вусі (оталгія) буває первинним і вторинним:

 • первинна оталгія – викликана захворюваннями зовнішнього і середнього вуха;
 • вторинна – відбивається у вусі при болю в горлі,  зубах, щелепних суглобах.

За характером патофізіології може бути гострий або тупий, а також пульсуючий, ниючий, ріжучий.

Чому можуть хворіти вуха

Вушний біль може бути симптомом захворювання або травми.

Вушні хвороби

Найчастіше етіологія вушного болю пов’язана із запальними процесами. Одна з найпоширеніших його причин – отит. Це запалення порожнини середнього вуха, яке може призвести до серйозних ускладнень, якщо не лікувати. Поряд з болем, воно викликає й інші неприємні симптоми: закладеність у вусі, зниження слуху, температуру.

Також вушний біль провокують інші гострі та хронічні захворювання:

 • євстахіїт;
 • мастоідит;
 • отосклероз;
 • мірінгіт;
 • епітимпаніт і мезотимпанит;
 • пухлини вуха;
 • синдром скронево-нижньощелепного суглоба;
 • хвороби горла, при яких біль віддає у вухо.

Травми

Біль у вусі може бути пов’язаний із ударами і отогематомами, ушкодженнями барабанної перетинки, акустичними і баротравми. Також іноді вухо болить, якщо слуховий прохід натирають беруші або вушні вкладки.

Біль у вусі у дитини

Розпізнати біль у вусі у дитини грудного віку буває непросто. Але є ознаки, за якими його можна визначити – малюк стає неспокійним, плаче, тре вухо або тримається за нього весь час. Біль у вусі у дітей вимагає негайного звернення до ЛОР-лікаря. якщо вчасно не надати малюкові допомогу, він може втратити слух. Доктор проведе діагностику і з’ясує, з чим пов’язаний біль у вусі у дитини.

Біль у вусі при ковтанні

Іноді при ковтанні відчувається сильний біль у вусі. Він може бути пов’язаний із вушними хворобами, або віддавати з горла, щелепного суглоба, зубів. Лікар допоможе розібратися з причинами проблеми.
огляд вуха

Беруші і біль у вусі

Іноді у людей, які носять беруші, болить вухо. Це може бути пов’язано з використанням неякісних берушів – вони здавлюють слухові канали та викликають роздратування шкіри. Також біль може з’явитися, коли людина використовує вушні заглушки не за призначенням – наприклад, спить в плавальних берушах.
Якщо через беруші з’явився біль у вусі – що робити? Краще рішення – замінити їх на більш комфортні. ЛОР-лікарі рекомендують використовувати індивідуальні вушні заглушки, зроблені по зліпку вуха. Вони виготовлені з якісних матеріалів, що не натирають і не здавлюють вухо. З ними ви забудете про дискомфорт і біль у вухах.

Лікування хвороб вух

Якщо у вас гострий біль у вусі, перша допомога – закапати у вуха знеболюючі краплі. Але робити це можна лише в тому випадку, коли в слуховому проході немає гнійних виділень. Якщо ж всередині скупчився гній, і є гострий біль у вусі, перша допомога – викликати лікаря.
Щоб зрозуміти, як прибрати біль у вусі, потрібна діагностика. Лікар проводить отоскопію, щоб виявити запалення, травми, скупчення гною. При необхідності призначаються додаткові обстеження.
Для пацієнтів, у яких біль у вусі, лікування підбирається з урахуванням причини. При запальних хворобах отоларинголог призначає курс антибіотиків та інших ліків, щоб зняти запалення. Також застосовуються різні лікувальні процедури – продування вуха по Політцеру, промивання, та інші.
Іноді неякісні беруші викликають біль у вусі. Що робити в цьому випадку? Замовити нові. Наш центр робить індивідуальні беруші по зліпкам вух. Ми використовуємо якісні матеріали та 3D-технології. Завдяки цьому наші беруші комфортні в носінні, не тиснуть, не натирають і не випадають.
Наш ЛОР-центр допоможе зняти біль у вусі у дорослого і дитини. Досвідчені лікарі проведуть діагностику, складуть прогноз, призначать лікування. Вони застосовують сучасні ефективні методи терапії, схвалені в світовій медичній практиці.

До чого може призвести біль у вусі

Якщо турбує біль у вусі, лікування потрібно починати негайно. При запущених вушних хворобах може розвинутися повна або часткова втрата слуху. Також запальні процеси у вухах викликають багато інших проблем. Запалення поширюється на сусідні структури – скроневу кістку, нервові волокна і навіть мозкові оболонки. Це становить загрозу для здоров’я і життя людини.

Як запобігти болю у вухах

Щоб не зіткнутися з вушним болем, рекомендується:

 • берегти вуха від переохолодження;
 • під час плавання використовувати спеціальні беруші, що захищають від води;
 • вчасно лікувати захворювання вух;
 • носити якісні беруші і використовувати їх за призначенням;
 • стежити за гігієною берушів та інших вушних аксесуарів;
 • регулярно проходити обстеження у отоларинголога.

Залишилися питання? Зв’яжіться з нами і отримаєте детальну консультацію!

Навігація по сторінці:

Записатися на консультацію

Запис на консультаціюЩоб замовити індивідуальні беруші запишіться на консультацію в центр «Беттертон»

ЗАПИСАТИСЯ

Запис на консультаціюЩоб замовити індивідуальні беруші запишіться на консультацію в центр «Беттертон»

ЗАПИСАТИСЯ

Запис на консультаціюПоділитися цією публікацією

Залиште коментар

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *


×