Чи шкідливі беруші

Беруші – невеликі вкладки, які вставляються у вушний прохід і захищають вухо від гучних звуків, води, частинок пилу і інших речовин. Вони стають справжнім порятунком для тих, хто погано спить, працює на гучних виробництвах, захоплюється дайвінгом, плаванням, їздою на мотоциклі і іншими «гучними» хобі. Але оскільки ці вироби тісно контактують зі шкірою вуха, у багатьох виникає питання – чи шкідливі беруші? Давайте розбиратися!

Чи можуть беруші нашкодити?

Коли ми носимо беруші, користь і шкода цих аксесуарів безпосередньо залежать від того, наскільки вони якісні. Якщо використовувати вкладки з добротного гіпоалергенного матеріалу і підбирати їх правильно, вони не будуть представляти ніякої загрози для здоров’я. Тобто, шкода від берушів можлива лише в таких випадках:

  • Вкладки підібрані неправильно і використовуються не за призначенням
  • Беруші виготовлені з дешевого матеріалу
  • Вироби використовуються довше встановленого терміну експлуатації
  • Користувач не дотримується правил гігієни вуха, не чистить беруші від сірки

Якщо людина неправильно використовує беруші, шкода може полягати в наступному:

  • Вушні інфекційні хвороби – в мікропорах берушів поступово накопичується бруд, і вони стають сприятливим середовищем для розмноження бактерій. Через це може розвинутися зовнішній або середній отит і інші запальні захворювання.
  • Порушення місцевого кровообігу – коли вкладки більше, ніж потрібно, вони здавлюють кровоносні судини. Через це кровотік збивається, і з часом це може призвести до зниження слуху і проблем із загальним кровообігом.
  • Глибокі сірчані пробки – утворюються у користувачів, які не дотримуються гігієни вуха. Коли вони вставляють вкладка, залишки сірки проштовхуються глибше по слухового проходу і трамбуються там, утворюючи пробку.

Одне з найпопулярніших питань ЛОРа – чи шкідливо спати в берушах? Адже цей вид вкладок людина використовує тривалий час у порівнянні з іншими. Вони довго контактують зі шкірою і можуть випадково просунутися вглиб слухового проходу в процесі сну. Також при тривалому застосуванні вкладок всередині вуха створюється вакуум, через який барабанна перетинка може занадто натягнутися і травмуватися.

Чи шкідливо спати в берушах кожен день? Все залежить від того, наскільки правильно вони підібрані. Це обов’язково повинні бути вкладки, призначені для сну, оскільки їх виготовляють зі спеціального матеріалу. Він розрахований на тривалий контакт зі шкірою і не дратує її. Якщо ж ви будете спати в берушах для стрільби або плавання, то, швидше за все, завдасте собі шкоди.

Щоб відповісти на питання, чи шкідливі беруші для сну, якими ви користуєтеся, згадайте, чи давно вони у вас, і як давно ви їх мили. Якщо ви спите в них довше зазначеного на упаковці терміну і рідко чистите – відповідь напрошується сама собою – вкладки вам шкодять.

Користь від берушів

У такого аксесуара, як беруші для сну, користь і шкода непорівнянні. Вони якщо і здатні нашкодити, то виключно при неправильному застосуванні. Зате якщо експлуатувати їх грамотно, можна отримати масу переваг:

  • Зберігається гострота слуху – за рахунок зниження впливу шкідливого шуму
  • Знижується рівень стресу – без дискомфортних звуків організм працює краще і продуктивніше
  • Сон стає міцнішим і здоровішим – організм при цьому відновлюється, і людина добре себе почуває вранці
  • Зменшується ризик вушних травм і захворювань – барабанна перетинка не тріскається при перепадах тиску, в вуха не проникає вода, здатна спровокувати інфекцію і т д

В силу цих причин, коли люди думають, чи шкідливі беруші при частому використанні, їм варто покласти на другу шальку століттям користь від цих виробів. Адже якщо застосовувати їх правильно шкоди не станеться, а позитивні сторони будуть добре помітні! Тому головне, про що потрібно подбати – вивчити правила, як знизити ризики під час користування беруші.

Які беруші шкідливі для вух

Перш ніж беруші купити, потрібно дізнатися про них якомога більше: матеріал, ступінь шумозаглушення, призначення. Аксесуари, підібрані неправильно, можуть нашкодити. Це відбувається якщо:

  • Ви використовуєте їх не за призначенням – наприклад, спите в берушах для плавання
  • Вкладиші зроблені з неякісного матеріалу
  • У вас алергія на матеріал берушей
  • Вироби підібрані не за розміром – випадають або занадто здавлюють вушні канали

Шкода і користь беруш для дітей

Дитині слід купити беруші, на яких є позначка «дитячі». Моделі для дорослих йому не підходять, оскільки вуха у дітей набагато вже і менше. Тому вони можуть сильно здавлювати слухові канали, порушуючи їх кровообіг.

Як користуватися берушами безпечно?

Отже, щоб з’ясувати, чи шкідливі беруші для вух, потрібно зрозуміти, чи правильно ви ними користуєтеся. Щоб мінімізувати ризики, дотримуйтесь таких поради:

  1. Вибираючи беруші, дивіться на їх категорію і цільове призначення.
  2. Дивіться на матеріал – бажано вибирати гіпоалергенний і легко дезінфікується. В цьому плані пенопропілен – не найкращий варіант, а ось силікон – цілком розумна альтернатива.
  3. Слідкуйте за гігієною вух – якщо вони будуть очищені від сірки, вам не загрожують пробки через беруші.
  4. Регулярно чистите беруші, щоб вони не стали розсадником для бактерій.
  5. Якщо термін експлуатації вкладок вийшов – перестаньте ними користуватися і купите нові.
  6. Якщо після того, як ви спали в берушах, вони сдвіонулісь вглиб проходу і ви не можете їх дістати – спробуйте акуратно витягнути з пінцетом. Якщо не вийшло – звертайтеся до лікаря.

Отже, підіб’ємо підсумки: беруші для сну шкідливі чи ні? Так, якщо користуватися ними неправильно і не дотримуватися гігієни. Ні, якщо грамотно підібрати вкладки, регулярно чистити і змінювати. Щоб правильно підібрати ці аксесуари, найкраще звернутися до фахівця.

У нашому центрі, Ви зможете купити беруші для вирішенняя будь якої проблеми, вибрати які вам допоможуть досвідчені лікарі. Можна купити готовий виріб або замовити його індивідуально – за зліпком вуха. Щоб отримати більш точну інформацію, запишіться на прийом в найближче до вас відділення.

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    ЗАПИТАТИ

      Напишіть нам