лор врач осматривает ухо

Вушні хвороби можуть бути небезпечні для всього організму. Дізнайтеся, якими вони бувають, як проявляються, і як беруші допомагають у профілактиці вушних патологій.

Біль, свербіж та інші дискомфортні відчуття у вухах не можна залишати без уваги. Не можна недооцінювати важливість здоров'я цього органу - він грає величезну роль у сприйнятті звуків. Будь-які хвороби вух можуть призвести до втрати слуху, який так важливий для нашої соціалізації, кар'єри, навчання. Давайте розберемося в причинах, ознаках патологій та особливості лікування.

Види захворювань вух

Усі хвороби вух людини діляться на кілька типів, залежно від локалізації: захворювання зовнішнього, середнього і внутрішнього вуха.

Зовнішні

Вражають вушну раковину і слуховий канал. Найчастіше, це бактеріальний або грибковий запальний процес. Наприклад, досить популярна хвороба вух у дітей - «вухо плавця». Це зовнішнє запалення - дифузний отит, який спровокований потраплянням води у вухо. Щоб цього уникнути, треба використовувати беруші.

Також зовнішній отит може бути викликаний іншими факторами - травмами, сторонніми предметами, неправильною гігієною. Запалення буває розлитим, або локалізованим у вигляді гнійного фурункула. Ще одна поширена зовнішня патологія - сірчана пробка. Це закладення слухового каналу природним секретом - сіркою.

Середні

  • Аероотити і баротравми - пошкодження барабанної перетинки і структур середнього вуха, викликані перепадом тиску.
  • Середні отити - запалення порожнини середнього вуха, яке може набувати катаральний, ексудативний або гнійний характер.
  • Поліпи та інші новоутворення середнього вуха - формуються зі змінених тканин слизової оболонки.
  • Євстахіїт - запальне захворювання вуха, що вражає слухову трубу і порушує її прохідність.

Внутрішні

  • Лабіринтит - одне із найпоширеніших ускладнень зовнішніх і середніх отитів.
  • Акустична травма - ураження внутрішнього вуха, яке викликають гучні звуки. Може призвести до втрати слуху.
  • Хвороба Меньєра - ураження вестибулярного апарату, що викликає запаморочення і зниження слуху.
  • Отосклероз - поразка капсули лабіринту внутрішнього вуха, що викликає нейросенсорної приглухуватість.
  • Кохлеарний неврит - патологія, при якій слуховий нерв втрачає свою функціональність. Основні симптоми, які проявляє ця хвороба - шум у вухах і зниження слуху.

Симптоми вушних захворювань

Кожна хвороба вуха проявляє свою унікальну симптоматику. Але в цілому, звернутися до отоларинголога потрібно, якщо:

  • вуха болять;
  • слух погіршився;
  • із слухових проходів виділяється рідина, гній, кров;
  • відчувається закладеність у вусі;
  • шумить у вухах.

Лікар з'ясує, з чим пов'язані ці симптоми і підбере відповідну схему терапії.

Діагностика

осмотр врача
На прийомі ЛОР проводить консультацію та візуальний огляд органів слуху. Для отримання більш розгорнутої інформації він робить отоскопію, що дозволяє оцінити стан тканин слухового каналу і барабанної перетинки. Іноді виникає потреба в додаткових методах обстеження - тимпанометрії, тональній аудіометрії, ОАЕ, КТ.

Лікування хвороб вуха

Кожна патологія потребує індивідуального лікуванні - все залежить від її типу і локалізації. Запальні процеси лікують антибіотиками або протигрибковими засобами, також призначають антисептичні полоскання, промивання, введення турунд. При хронічній нейросенсорній приглухуватості призначають і підбирають слухові апарати, допомагають із адаптацією до них.

Профілактика

Багато хвороб вуха можна попередити, якщо використовувати захисні беруші. Вони блокують гучні звуки, знижуючи ризик акустичних травм або розвитку приглухуватості. Спеціальні плавальні беруші не пропускають воду, захищаючи від зовнішнього запалення. А при польотах або зануренні під воду рекомендується використовувати беруші з опцією вирівнювання тиску - вони перешкоджають утворенню баротравм.

Беруші бувають стандартні та індивідуальні. ЛОР-лікарі рекомендують використовувати другий тип - оскільки ці вироби більш комфортні. Кожне вухо має унікальну будову, тому краще виготовляти беруші по зліпку. Виготовити їх можна в нашому центрі. Зв'яжіться з нами зручним способом - і ми відповімо на всі питання, що цікавлять.

Можливі ускладнення

При інфекційних хворобах запалення розвивається стрімкими темпами і вражає важливі сусідні структури. Це може призвести до незворотної втрати слуху, запалення скроневої кістки, мозкової оболонки і т д. Щоб не допустити цього, звертайтеся до лікаря при перших симптомах.

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті