Запалення вуха? Це може призвести до небезпечних наслідків. Дізнайтеся, чому так відбувається, як розпізнати і вилікувати запалення.
Запалення вуха можуть локалізуватися в різних відділах слухової системи. Вони часто зустрічаються у дітей, особливо якщо вони займаються плаванням. Також можуть виникати у дорослих при неправильній гігієні, травмах і переохолодженні. Будь-яке запалення вуха потрібно лікувати у ЛОР-лікаря, інакше воно призведе до тяжких наслідків, аж до втрати слуху.
Причини і види запалень
Найчастіше запальний процес розвивається на тлі інфекційних заражень грибкового, бактеріального або вірусного походження. Запалення може бути первинним, наприклад, при травмі або подразненні шкіри, але частіше буває вторинним - пов'язаним із інфекціями інших ЛОР-органів.
Причини
Запалення у вусі розвивається при:
Види
Запальний процес у вусі називають отит і класифікують по локалізації:
Також це захворювання розрізняють за формою проявів. Гострий запальний процес розвивається стрімко і виражає яскраву симптоматику. Якщо його вчасно не вилікувати, хвороба переходить у хронічну фазу, при якій загострення чергуються з ремісіями.
Однією з форм середнього отиту є секреторний - коли в барабанній порожнині накопичується рідина. При відсутності лікування вона може перетворитися на гній, і це призведе до серйозних ускладнень.
Симптоми запалення вуха
Клінічні прояви хвороби залежать від локалізації запалення.
У зовнішньому вусі
Якщо зовнішнє вухо запалене, шкіра слухового каналу і раковини червоніє, набрякає, у вусі може відчуватися свербіж. При грибкових інфекціях помітні білясті виділення зі слухового проходу.
У середньому вусі
Коли розвивається запалення середнього вуха, симптоми проявляються болем у вухах, порушенням слуху, іноді виділеннями із слухового каналу. Нерідко це супроводжується підвищенням тілесної температури, слабкістю та іншими симптомами інтоксикації.
У внутрішньому вусі
Симптоматика внутрішнього отиту дуже схожа на середній - людина відчуває біль у вусі, у неї знижується слух. Єдина різниця - коли розвивається запалення середнього вуха, запаморочення не турбує. Це одна з ознак внутрішнього отиту.
Діагностика запалення вуха
Щоб виявити це ЛОР-захворювання, лікар проводить отоскопію. Вона показує почервоніння, набряклість, зміни барабанної перетинки. За даними цього обстеження можна діагностувати зовнішній і середній отит. При запаленні внутрішнього вуха може знадобитися КТ і МРТ. Щоб визначити ступінь порушення слуху, виконують аудіометрію. При підозрі на середній отит і сумнівних даних огляду призначають тимпанометрію.
Запалення вуха у дитини
Діти більше схильні до цієї патології, оскільки їх слухові канали вузькі, а слухова труба коротше, ніж у дорослих. При цьому в ранньому віці запальний процес може призвести до серйозних ускладнень. Тому потрібно обов'язково лікувати запалення вуха у дитини під контролем лікаря, і чим раніше - тим краще.
Лікування вушних запалень
Запалення вуха лікувати потрібно залежно від його локалізації. При зовнішніх отитах призначають промивання і турунди з антисептичними розчинами. При середніх проводять антибактеріальну терапію, промивання, продування, фізіотерапію. Внутрішні запалення лікують медикаментозно, але при сильних ускладненнях може знадобитися операція. Чим лікувати запалення вуха - знає ЛОР-лікар. Зверніться по допомогу при перших симптомах.
Що робити, щоб вуха не запилювались?
Щоб уникнути запалення, рекомендується:
Ускладнення при запаленні вуха
Кожна з форм отиту небезпечна ускладненням. Зовнішній запальний процес може перейти на більш глибокі структури вуха. При середньому отиті є ризик запалення скроневої кістки, лицьового нерва, мозкової оболонки, а також холестеастоми - пухлиноподібного утворення в середньому вусі, що складається що складається з продуктів розпаду. Внутрішні запалення призводять до невиліковної втрати слуху. Щоб не допустити цього, зверніться за допомогою до лікаря.
Навігація по сторінці:
Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!