Холодна пора року – непросте випробування для нашого організму. Ризики запальних респіраторних хвороб високі, як ніколи. Потрібно постаратися захиститись від морозу, щоб цього уникнути. Багато хто з вас, напевно, помічав, що в холодну погоду болять вуха взимку – особливо якщо ви ходите без шапки, або ваш головний убір недостатньо теплий. Розповідаємо чому так відбувається, і чим це загрожує!
Чому болять вуха взимку
Зовнішнє вухо у людини складається з хрящової тканини та шкіри. Тобто, ніякого жирового прошарку, здатного захистити від переохолодження, там немає. До того ж, на відміну волосистої частини голови, вуха не захищені волоссям. Це означає, що на морозі вони сильно переохолоджуються – тому болять вуха від холоду.
Чим холодніше надворі, то яскравіше це проявляється. Людина може відчувати поколювання, печіння, біль, а в деяких взагалі закладає вуха на морозі. Це відбувається, коли порушується кровообіг у зовнішньому та середньому вусі через переохолодження.
Все це досить небезпечно і може призвести до серйозних наслідків. Насамперед, підвищуються ризики запальних ЛОР-захворювань. Може розвинутися отит, риніт чи ангіна – адже вуха тісно пов'язані з носом та горлом. Людину непокоїть закладеність у вухах, кашель, нежить та інші неприємні симптоми. Якщо запустити захворювання, то запальний процес може поширитись на інші органи та системи, викликати серйозніші ускладнення.
Крім запальних патологій є ще один ризик - відморозити вуха при сильному переохолодженні. Це відбувається, коли ви довго перебуваєте на сильному морозі, без головного убору та іншого захисту для вух.
Що робити, якщо болять вуха від холоду
Якщо ви переохолодилися на морозі, то спочатку спробуйте потерти вуха руками або вовняною тканиною. Це допоможе відновити кровообіг тканин та трохи зігрітися. Якщо у вас заболіли вуха від холоду не тільки зовні, а й усередині, то можна прийти додому закапати їх борним спиртом або вушними краплями на основі камфорного спирту. Вони допоможуть прогріти слухові канали зсередини.
Якщо у вас довго болить вухо після холоду, і цей біль не минає, зверніться до лікаря. Він встановить точну причину цієї проблеми та надасть рекомендації, як її вирішити.
Як захистити вуха взимку – заходи профілактики
Ось кілька простих порад, які допоможуть запобігти отиту взимку:
За допомогою берушів можна захистити вуха від продування та переохолодження, вони знижують ризик розвитку отиту. При цьому дозволяють чути навколишні звуки за рахунок спеціальних фільтрів. Також ці аксесуари захищають від шкідливого шуму та допомагають у профілактиці приглухуватості.
Замовити беруші від холоду можна на нашому сайті. Ми робимо їх за індивідуальними зліпками, використовуючи якісні медичні силікони. Самі вироби друкуємо на 3D-принтері. Також у нас можна отримати консультацію лікаря, якщо ви перемерзли і ваше вухо болить на холоді.
У нашому центрі працюють досвідчені фахівці, які проведуть огляд слухових каналів, за необхідності зроблять їхнє промивання. Ми лікуємо хвороби ЛОР-органів та робимо на замовлення спеціальні захисні аксесуари, з якими у вас не болітимуть вуха взимку!
Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!