Втрата слуху негативно позначається на всіх сферах життя. Але є і хороша новина - її можна уникнути. Дізнайтеся, як зберегти гостроту слуху, які є методи і засоби захисту!
Завдяки слуху ми можемо вільно спілкуватися з людьми, слухати улюблену музику, дивитися фільми без субтитрів, орієнтуватися на місцевості. Втрата слуху позбавляє людину всіх цих прекрасних можливостей. Його життя стає менш комфортним і безпечним. Краща профілактика цього - захист слуху спеціальними засобами і методами. Нижче ми зібрали корисні рекомендації по збереженню гостроти слуху.
Бережіть слух змолоду
У деяких молодих людей туговухість буває вродженою - в цьому випадку вони носять слухові апарати. Але іноді ті, хто народився з хорошим гострих слухом, безвідповідально псують його в молодості. У них розвивається набута втрата слуху, причина якої - занадто гучна музика.
Це не дивно - сучасна молодь не розлучається з навушниками. Особливо зараз популярні внутрішньоканальні моделі, які доставляють звук прямо до барабанної перетинки, викликаючи сильні вібрації. Через це пошкоджуються волоскові клітини внутрішнього вуха, і знижується поріг чутності. Щоб цьому запобігти, потрібно обмежувати гучність і використовувати якісні насадки на навушники (амбушюри), які пом'якшують некомфортні звуки.
Намагайтеся уникати гучних звуків
Людина може випадково отримати акустичну травму на вулиці, на роботі і в інших місцях. Орган слуху чутливо реагує на гучні звуки - вибухи феєрверків, шум транспорту, промислового обладнання, звуки пострілів і т д. Через це може розвинутися глухота.
Людині необхідний захист слуху:
Щоб уберегти вуха, потрібно використовувати спеціальні засоби захисту слуху, купити які можна в аптеці, магазині і спеціалізованому центрі. Це допоможе знизити фактори ризику розвитку приглухуватості.
Використовуйте засоби захисту слуху
Лікарі-отоларингологи рекомендують використовувати беруші і протишумні навушники. Їх функція - захист слуху від шуму, попадання води і інших дратівливих факторів. Ці ефективні засоби блокують гучні звуки, пом'якшуючи їх і роблячи більш комфортними для вух.
Відмовтеся від вушних паличок
Коли ви чистите вухо ватною паличкою, то можете випадково пошкодити його або проштовхнути сірку глибоко в слуховий прохід і утрамбувати її. Через це нерідко розвивається втрата слуху на одне вухо - або на обидва. Потім доводиться проходити лікування слуху у ЛОР-лікаря. Не створюйте небезпечних ситуацій - відмовтеся від паличок. Є більш безпечні способи чищення вух - зволоженим ватним диском, вушними краплями, перекисом і т д.
Вчасно лікуйте всі ЛОР-хвороби
Запальні захворювання вуха і інших ЛОР-органів - найпоширеніші причини приглухуватості. Вони бувають бактеріального і вірусного походження і викликають набряклість, біль і закладеність у вухах. В результаті розвивається тимчасова втрата слуху, лікування якої призначає отоларинголог. Але якщо вчасно не отримати лікування, то хвороба прогресує. І туговухість переходить з тимчасової в стійку.
Ведіть здоровий спосіб життя
У людей, які ведуть здоровий спосіб життя, порушення слуху зустрічаються вкрай рідко. Щоб знизити ризик приглухуватості, займайтеся спортом, частіше бувайте на свіжому повітрі, відмовтеся від шкідливих звичок і скорегуйте раціон харчування.
Правильно харчуйтеся
Харчування для поліпшення слуху включає продукти, що підтримують роботу волоскових клітин і поліпшують місцевий кровообіг. До них відносять бобові, шпинат і іншу зелень, червоні сорти риби, горіхи, гарбуз, морква, солодкий перець, молочні вироби, цитрусові.
Якщо вам необхідне лікування слуху в Києві, отримати його можна в нашому центрі. Також ми виготовляємо індивідуальні аксесуари для захисту слуху - беруші і насадки на навушники. Щоб зняти зліпки вух, зв'яжіться з нами!
Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!