Крепкий сон для кормящей мамы

У вас немовля? У цей період сон стає дорогоцінною розкішшю. Дізнайтеся, чому виникає безсоння, і як висипатися, якщо ви мама, що годує!

У період годування груддю у багатьох жінок виникають проблеми зі сном. Причому не тільки в ті моменти, коли немовля прокидається і плаче. Жінці стає важко розслабитися та заснути – навіть коли дитина спокійна, а у квартирі ідеальна тиша. Медики навіть придумали назву цього явища – безсоння матері-годувальниці. Це досить типова проблема для багатьох жінок, у яких немовля. Давайте розберемося, звідки у неї ноги ростуть, і чим допоможуть беруші для сну.

Чому порушується сон?

Багато жінок, які мають дітей, визнають, що здатне спати під час ГВ – нездійсненна мрія. Мало того, що вночі підскакують з ліжка від кожного писку немовляти, то ще й вдень не можуть відіспатися. На те є кілька причин:

  • Загострення слуху – у жінки під час грудного вигодовування підвищується поріг чутливості до звуків. Простіше кажучи, загострюється слух. Так задумано природою, щоб вона краще могла контролювати стан дитини. Але іноді ця суперсила служить для мами погану службу – вона може розслабитися і заснути. Будь-який шарудіння виводить з рівноваги.
  • Тривога - досить часто молодим мамам складно розслабитися, тому що вони переживають, а як там малюк без їх нагляду. Варто заплющити очі, як уяву малює страшні картинки, і ось жінка вже встає з ліжка і поспішає до колиски перевірити немовля. У результаті виникає безсоння.
  • Ускладнення після пологів – далеко не всі цей процес проходить гладко, і тілу потрібен час, щоб відновитися. Тому багатьом мамам буває складно заснути через дискомфорт у грудях або в животі, а також інших відчуттів, що заважають.

Чим небезпечне мамине безсоння?

Висипатися для мами, що годує, дуже важливо - адже від цього залежить не тільки її комфорт, але і здоров'я дитини. Порушення сну можуть спровокувати серйозні проблеми:

  • нервова перенапруга;
  • підвищену стомлюваність;
  • дратівливість;
  • хронічний стрес;
  • післяпологову депресію;
  • порушення лактації.

Наслідки недосипання можуть вилитися в нервові розлади, патології серцево-судинної та інших систем. Тому потрібно постаратися налагодити сон, як це можливо.

Як поліпшити сон матері, що годує?

Ось кілька порад, які допоможуть краще спати, коли у вас немовля:

  • Використовуйте беруші для сну – для мам, що годують, ця ідея часто виглядає абсурдно. Вони кажуть: «а що коли в берушах я не почую, як дитина плаче»? Насправді ці аксесуари не блокують звуки повністю. Так що крик чи плач ви почуєте, зате вам не заважатиме шум холодильника, розмови чи музика за стіною, кректання дитини та інші фонові звуки.
  • Плануйте свій графік та раціон – це допоможе нормалізувати режим та забезпечити здоровий сон.
  • Спостерігайтеся у лікаря – якщо після пологів виникли проблеми зі здоров'ям, їх треба вирішувати. Не забувайте дбати про себе.

Що стосується різних снодійних препаратів та заспокійливих чаїв, то з ними потрібно бути акуратнішими. По-перше, мамам, що годують, підходять далеко не всі ліки. Це навіть стосується натуральних трав'яних зборів. Тому перш ніж приймати будь-що, проконсультуйтеся з лікарем.

На нашому сайті ви зможете замовити беруші, які захистять ваш сон та допоможуть відпочити та набратися сил для піклування про малюка. Зв'яжіться з нами, щоб проконсультуватися та вибрати відповідний варіант!

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті