слух

Меланома – це злоякісна пухлина, яка розвивається з клітин, що продукують пігмент меланін (меланоцитів). Цей тип раку найчастіше розвивається на відкритих ділянках шкіри, як-от обличчя або руки. Але в деяких випадках може з’явитися і в менш очікуваних місцях, таких як вушна раковина або слуховий канал. Меланома у вусі є небезпечною хворобою, що без правильного лікування може загрожувати життю людини. Давайте розберемося, як її розпізнати та вилікувати, чи пов’язані ризики її утворення з використанням берушів, та як уникнути цієї патології.

Навігація по сторінці:

Причини виникнення меланоми у вухах

Основним фактором, що провокує розвиток злоякісних пухлин шкіри, є вплив ультрафіолетового (УФ) випромінювання. Воно здатне пошкодити ДНК її клітин, що призводить до порушення їхнього росту та розподілу. Саме тому частини тіла, які часто піддаються сонячному опроміненню, включаючи вуха, особливо вразливі. Найбільше ризик меланоми підвищений в людей, які мають:

  • світлий тип шкіри;
  • велику кількість родимок, а також пігментні плями, папіломи та інші новоутворення шкіри;
  • спадкову схильність;
  • імунодефіцитні стани.

Якщо у вас в анамнезі є хоча б один з перерахованих факторів, варто регулярно проходити дерматологічне обстеження.

Симптоми меланоми вуха

Зазвичай злоякісна пухлина вуха має вигляд плями або вузлика, що збільшується у розмірах. В деяких випадках це просто родимка, яка поступово починає змінювати колір та форму й стрімко зростати. Також новоутворення може спричиняти дискомфорт, особливо при контакті. Зокрема, меланома слухового проходу проявляється у вигляді болю, свербіння та кровотечі під час використання навушників або берушів.защита слуха

Чи може меланома утворитися через використання берушів

Прямого зв'язку між використанням берушів і виникненням меланоми не зафіксовано. Ця пухлина розвивається через мутації в клітинах шкіри, здебільшого внаслідок впливу УФ-випромінювання. Однак, одним з додаткових факторів ризику, на тлі яких атипові новоутворення перероджуються в рак, є хронічна травма. І якщо ви користуєтесь берушами, які тиснуть і викликають подразнення шкіри слухового каналу, де є родимка або папілома, це може призвести до її малігнізації. Проте, цей ризик можна легко усунути:

  1. Використовуйте якісні беруші, виготовлені з гіпоалергенних безпечних матеріалів, бажано зроблені на замовлення.
  2. Уникайте тривалого їх носіння, щоб шкіра вуха мала час для відпочинку.
  3. Регулярно мийте та ретельно просушуйте беруші для уникнення інфекцій.
  4. Якщо виникає дискомфорт після їх використання, негайно зверніться до лікаря.

На нашому сайті можна замовити комфортні індивідуальні беруші, які гарантовано не спровокують розвиток меланоми вуха. Ми виготовляємо їх за зліпками вушних каналів, що дозволяє досягти максимального комфорту носіння. Також під час виготовлення берушів ми використовуємо якісні матеріали та сучасні 3D-технології.

Діагностика меланоми вуха

Якщо ви підозрюєте в себе цю патологію, варто записатись до дерматолога. Це може бути фахівець зі звичайної поліклініки, але краще обирати фаховий онкологічний центр, де можна пройти комплексне обстеження. Зазвичай воно включає:

  1. Візуальний огляд – лікар може перевірити підозрілу область на наявність змін.
  2. Дерматоскопію – діагностика за допомогою спеціального оптичного інструменту, що дозволяє ретельно досліжити структуру і стан шкіри.
  3. Біопсію шкіри – взяття зразка тканини для дослідження під мікроскопом, що дозволяє встановити тип новоутворення, визначити стадію патології.
  4. КТ та МРТ – призначаються на пізніх стадіях захворювання, щоб з’ясувати, на які органи та структури поширились метастази.

Лікування меланоми вуха

Для кожного пацієнта з цим діагнозом підбирають індивідуальний підхід, залежно від стадії захворювання та локалізації пухлин. Загалом, лікуванням цього типу раку займається онкодерматологія, а основним методом вважається хірургічна операція з видалення новоутворення. Її обсяги залежать від розмірів пухлини та ступеню її поширеності. Наприклад, на ранніх стадіях можна провести лазерне видалення пухлини в межах здорових тканин, на більш пізніх використовують скальпель. Також додатково можуть використовуватись:

  1. Хіміотерапія – застосовують препарати, що пригнічують атипові клітини новоутворення.
  2. Радіотерапія – опромінення, що використовується у випадках, коли пухлину неможливо видалити хірургічно.
  3. Імунна терапія – спрямована на стимуляції імунної системи таким чином, щоб вона почала знищувати ракові клітини.

Багатьох пацієнтів з цим діагнозом цікавить питання: чи виліковна меланома? Все залежить від того, на якій стадії пацієнт звернувся по допомогу. Зокрема, на 1-й шанс вийти в ремісію становить 95%, на 2-й знижується до 80-90%. Лікування меланоми 3-ї стадія спрацьовує приблизно у 40-70% випадків. На 4-й стадії меланоми шанс побороти хворобу становить близько 15-20%. Тому важливо не зволікати й звертатися до лікарів за перших же ознак патології.

Профілактика раку шкіри

Щоб знизити ризик розвитку меланоми вуха, лікарі рекомендують:

  • використовувати сонцезахисні креми, особливо в теплу пору року;
  • при довгому перебування на сонці носити капелюхи з широкими полями для захисту вушних раковин;
  • при використанні берушів надавати перевагу якісним індивідуальним аксессуарам з гіпоалергенних матеріалів;
  • регулярно оглядати шкіру та звертати увагу на будь-які зміни родимок або пігментованих плям у вухах.

Зв’яжіться з нами, щоб замовити індивідуальні беруші, які не нашкодять шкірі ваших вух!

Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

НАПИСАТИ

    Напишіть нам







      Напишіть нам









      Залиште коментар

      Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

      Схожі

      статті