ухо

Роль слуху в житті людини важко переоцінити. Дізнайтеся, як влаштовано вухо, як воно працює, і як беруші допоможуть захиститися від погіршення слуху!

На вигляд людське вухо влаштовано досить складно - його плавні вигини і чітко окреслені деталі зачаровують. Однак всередині наш орган слуху влаштований ще складніше. І неспроста, адже він виконує важливу роль у пізнанні цього світу. З його допомогою ми сприймаємо й інтерпретуємо навколишні звуки.

Але іноді, через підвищене звукове навантаження, наш слуховий аналізатор може перевтомлюватися. Якщо це відбувається 1-2 рази, то він незабаром відновлюється. Але постійне перенапруження загрожує серйозним і незворотним порушенням слуху. Щоб зрозуміти, як це відбувається, потрібно знати будову вуха як органа слуху. Давайте розберемося, як воно влаштоване, і що допоможе знизити ризик погіршення слуху.

Орган слуху - відділи

Анатомія вуха включає три частини, які взаємопов'язані між собою: зовнішнє, середнє і внутрішнє вухо.

Зовнішнє вухо

Видима частина органу слуху, складається з раковини і слухового ходу. Цей відділ вловлює звуки і транспортує їх далі. У кожної людини будова вуха унікальна - немає двох однакових раковин або вушних каналів.

Середнє вухо

Включає барабанну перетинку і порожнину, а також слухові кісточки, розташовані біля входу у внутрішнє вухо. Також барабанна порожнина з'єднана зі слуховою трубою, яка виходить у носоглотку і відповідає за вирівнювання тиску в середньому вусі. В цілому ж, цей відділ проводить звук і підсилює його вібрації.

Внутрішнє вухо

Складається з равлика (лабіринту) і волоскових клітин, що відповідають за розпізнавання сигналів. Це аналізатор слуху, від якого багато залежить сприйняття звуків. Він генерує імпульси, які потім слуховий нерв передає в спеціальні центри головного мозку.захист слуху

Основні функції вуха

Наш орган слуху виконує 2 функції:

  1. Звукопроведення - забезпечує безперервний шлях звукового сигналу. За це відповідають зовнішній і середній відділи, які проводять звук до внутрішнього вуха. Якщо ланцюжок обривається, розвивається кондуктивна приглухуватість.
  2. Сприйняття - розпізнавання і правильна інтерпретація звуків. Це основні функції внутрішнього вуха і слухових центрів мозку. Порушення сприймаючої функції називається сенсоневральною приглухуватістю і вимагає компенсації за допомогою слухових апаратів або термінового медикаментозного лікування в гострому періоді.

Бінауральний слух

Природа не дарма наділила людину двома вухами - для нормального сприйняття важливо, щоб звук синхронно йшов із двох сторін. Тому якщо розвивається двостороннє порушення слуху, лікарі рекомендують підбирати 2 слухових апарати. Але набагато краще не допустити розвитку приглухуватості. Досить часто в цьому допомагають звичайні беруші для вух. Вони знижують звукове навантаження і допомагають захистити волоскові клітини внутрішнього вуха від перенапруги. Носити беруші потрібно в двох вухах, для бінаурального захисту.

Беруші і вухо

Вставляючи беруші у вуха, ми захищаємося від шкідливого впливу шуму, гучної музики і різних дискомфортних різких звуків. Вони стануть у нагоді людям, які:

  • працюють на будівництвах і гучних виробництвах;
  • професійно займаються музикою;
  • часто плавають і захоплюються дайвінгом;
  • займаються стрільбою в тирі, на полігонах, на службі;
  • чутливо сплять;
  • часто літають на літаках;
  • їздять на мотоциклі.

Існують різні види берушів - залежно від цільового призначення. Також вони відрізняються за формою, матеріалом, кольором.

Як правильно уберегти свій слух

Щоб захист слуху був ефективним, важливо, щоб беруші у вухах сиділи комфортно і щільно. Вони не повинні здавлювати і натирати, а також випадати. Забезпечити такий комфорт можуть індивідуальні беруші, зроблені по зліпкам вух. Замовити їх можна на нашому сайті. Ми робимо захисні аксесуари для вух із якісних матеріалів, за допомогою 3D-технологій.

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті