Аэроотит

Ви відчуваєте дискомфорт у вухах після перельоту? Це може бути ознакою серйозного захворювання - аероотиту. Дізнайтеся, чим небезпечна ця патологія, і як беруші допоможуть її уникнути. Виготовимо беруші для польотів по зліпкам ваших вух!

Аероотит - це запальне захворювання середнього вуха, спровоковане перепадом тиску. Найчастіше ця проблема виникає у працівників авіації, іноді - у пасажирів літака. Важливо вчасно звернути увагу на цю проблему, інакше вона призведе до серйозних ускладнень і втрати слуху. Ще краще - запобігти цій хворобі, використовуючи спеціальні беруші для польотів.

Причини виникнення

Під час зльоту і посадки авіатранспорту людина може відчувати тиск у вухах, причини якого - різниця тисків навколишнього простору і барабанної порожнини. Оскільки літак змінює висоту з великою швидкістю, тиск не встигає урівноважитися. При сильних перепадах барометричного тиску барабанна перетинка починає втягуватися всередину або випинатися назовні. При сильному натягу вона розривається, запалюється середнє вухо, пошкоджуються слухові кісточки.

Ризики підвищуються при супутніх причинах:

  • ринітах;
  • синуситах;
  • порушеннях прохідності слухової труби;
  • тонзилітах;
  • фарингітах;
  • збільшених аденоїдах;
  • сірчаних пробках.

Симптоми і види аероотиту

Аероотит проявляється відчуттям дискомфорту у вухах і класифікується за ступенем ураження.

Симптоми

  • закладеність і тиск у вухах - наростає поступово, у міру перепаду тиску;
  • почуття розпирання у вусі - посилюється в міру того, як наростає тиск;
  • біль у вусі - спочатку незначний, але поступово посилюється, стає ріжучим;
  • зниження слуху - нерідко супроводжується шумом у вухах;
  • хлопок у вусі - виникає при розриві барабанної перетинки;
  • серозні та гнійні виділення із слухового проходу - утворюються при розвитку гострого середнього отиту.

При цих симптомах потрібно звернутися до ЛОР-лікаря при першій же можливості.

Види

Існує 4 ступені аероотиту:

  1. Барабанна перетинка злегка червоніє, її судини набухають.
  2. Судини барабанної перетинки розриваються, відбувається крововилив.
  3. Барабанна перетинка розривається.
  4. Відбуваються зміни у тканинах середнього вуха, рвуться слухові кісточки.

Нерідко при важкому ступені захворювання запальний процес переходить на структури внутрішнього вуха.

Діагностика

Щоб вилікувати патологію, її потрібно грамотно діагностувати. Для цього в отоларингології застосовується метод отоскопії. ЛОР-лікар оглядає вухо пацієнта за допомогою оптичного приладу і освітлювача. Це дозволяє оцінити стан барабанної перетинки та інших структур. Отоскопія виявляє набухання тканин, крововиливи, пошкодження цілісності. При розриві барабанної перетинки вона дозволяє вивчити стан середнього вуха. Додатково береться бакпосів вуха - щоб підтвердити або виключити приєднання бактеріальної інфекції.

Беруші для польотів і аероотит

Беруші для польотівОтоларингологи радять використовувати під час польотів спеціальні беруші. У них є клапан, який вирівнює тиск у вусі і попереджує баротравму. З ними людина не відчуває закладеності і больового синдрому. При цьому вона чує усі важливі повідомлення екіпажу. Використовувати беруші для польотів рекомендується не тільки льотчикам і бортпровідникам, але також пасажирам літаків.

Лікування аероотиту

При діагнозі аероотит лікар призначає протизапальні препарати та лікувальні процедури - введення турунд у вухо, закапування у ніс судинозвужувальних крапель, продування слухових труб по Політцеру. Якщо до запалення приєдналася бактеріальна інфекція, хворі проходять курс антибіотиків.

При ускладнених формах аероотиту доводиться вдаватися до хірургічних втручання. Наприклад, коли запалення поширюється на внутрішнє вухо, робиться лабіринтотомія. Якщо були пошкоджені слухові кісточки, проводиться стапедопластика. Пошкоджена барабанна перетинка часто зростається сама. Якщо цього не відбулося - призначається мірінгопластіка.

Помітивши у себе ознаки захворювання, краще відразу звернутися до лікаря. Він зможе оцінити ступінь аероотиту і підбере індивідуальну схему терапії. Це допоможе швидко позбутися від дискомфортних відчуттів і відновити пошкоджені тканини.

Профілактика

Краща профілактика баротравм - купити беруші, які вирівнюють тиск. Вони зроблять переліт комфортним і допоможуть уникнути аероотиту. Ними часто користуються льотчики та інші члени екіпажу літака. Також ці аксесуари не завадять звичайним пасажирам. Якісні беруші в Києві можна замовити в нашому центрі. Ми виготовляємо беруші по зліпкам вух.

Можливі ускладнення

При розвитку хвороби можливі серйозні наслідки:

  • порушення функціональності слухових кісточок;
  • лабіринтит;
  • незворотня втрата слуху;
  • менінгіт.

Захистіть себе від цього - замовте у нас беруші!

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті