консультация лор врача

Застуда та грип часто супроводжуються проблемами з вухами через тісний анатомічний зв’язок між носоглоткою та слухової системою. Бактеріальні та вірусні інфекції, що вражають верхні дихальні шляхи, спочатку вони атакують слизову оболонку носоглотки, а потім запальний процес через слухову трубу поширюється на середнє вухо. В результаті може виникнути дискомфорт, біль та інші неприємні симптоми та ускладнення. Давайте розберемося, як розпізнати та вилікувати вушні хвороби, та як беруші взимку допоможуть їх уникнути.

Навігація по сторінці:

Чому застуда та грип впливають на вуха

Середнє вухо з носоглоткою з’єднує євстахієва труба, яка також виконує функцію регуляції тиску середнім вухом та зовнішнім середовищем. При ЛОР-захворюваннях верхніх дихальних шляхів вона може набрякати, що призводить до порушення її прохідності та створення сприятливого середовища для розвитку інфекцій. Через застій слизу та порушену вентиляцію середнього вуха мікроорганізми можуть легко проникати туди, спричиняючи запалення, що супроводжується болем, набряком і навіть гнійними виділеннями.

Основні симптоми порушень у вухах при ГРВІ та грипі

Розпізнати проблеми можна за такими ознаками:

  • нежить і закладеність вух – свідчить про поширення запального процесу на євстахієву трубу;
  • біль у вусі – виникає внаслідок запалення та набряку;
  • погіршення слуху – розвивається через накопичення рідини у барабанній порожнині;
  • вушний тиск – є наслідком порушення вентиляції у слуховій трубі;
  • виділення з вуха – вказують на перехід захворювання у запущену форму, а інколи навіть на перфорацію барабанної перетинки.

Якщо ви відчуваєте закладеність носа і вуха, це потребує негайної консультації ЛОРа. Лікар дасть рекомендації, що допоможуть усунути запальний процес та уникнути ускладнень.

Можливі ускладнення

Найчастіше на тлі застуди та грипу розвиваються:

  1. Гострий середній отит – запалення барабанної порожнини, що супроводжується скупченням рідини та може призвести до розвитку гнійних процесів. Без правильного лікування хвороба переходить у хронічну форму, при якій чергуються періоди ремісії та загострення.
  2. Євстахіїт – запалення слухової труби, що спричиняє тривалу закладеність у вухах та порушення слуху.
  3. Стійке погіршення слуху – розвивається на тлі хронічних запальних процесів за відсутності належного лікування.

Найгіршим є сценарій, коли на тлі вірусної інфекції розвиваються бактеріальні ускладнення. У такому разі лікування потребує багато часу, а ризик негативних наслідків значно збільшується.

Як правильно лікувати вушний біль при застуді та грипі

Дуже важливо лікуватися під пильним наглядом лікаря. Звернутися до нього варто, якщо описані вище симптоми зберігаються понад 3 дні, біль стає більш інтенсивним та супроводжується вушними виділеннями й значним погіршенням слуху. терапія зазвичай включає:

  • використання судинозвужувальних крапель для носа для зменшення набряку євстахієвої труби;
  • прийом протизапальних та знеболювальних засобів;
  • антибіотики – при отиті бактеріальної природи.

Категорично не рекомендується займатися самолікуванням та намагатись позбутися проблеми народними методами. Це не лише не дасть жодного ефекту, але й може значно погіршити ситуацію. Наприклад, прогрівання вух при гнійному отиті нерідко призводить до перфорації барабанної перетинки або поширенні запалення на внутрішнє вухо.индивидуальные беруши фото

Профілактика проблем з вухами

Своєчасне та ефективне лікування застуди допомагає запобігти ускладненням у вухах. Також варто пам’ятати, що найкращий захист від грипу – це вакцинація, яку лікарі рекомендують проходити щороку. Також слід уникати переохолоджень та зміцнювати імунітет за допомогою правильного харчування та вітамінів. Якщо ж ви захворіли, слід ретельно очищати ніс від слизу для запобігання поширенню інфекції.

Не менш важливу роль профілактиці отитів відіграє захист вух взимку. У цьому можуть допомогти беруші. Застуда часто виникає на тлі, а ці акцесури оберігають вуха від хороду. Також вони допомагають уникнути контакту з хвороботворними бактеріями, запобігаючи проникненню інфекції через слуховий канал. Саме тому людей, що використовують беруші, ГРВІ вражає рідше.

Щоб уникнути ризиків застуди та її ускладнень, варто ретельно обирати беруші для захисту вух. Вони мають щільно прилягати до стінок слухового каналу, але не створювати зайвого тиску. Важливо, щоб вони були зроблені з гіпоалергенного матеріалу й не викликали подразнення шкіри. У цьому плані ідеальним вибором будуть індивідуальні беруші, зроблені за зліпками вух. Вони повторюють контури слухових каналів, забезпечуючи надійний захист. Замовити їх можна на нашому сайті – ми виготовляємо беруші з якісного медичного силікону за допомогою технологій 3D-друку. Запишіться на зліпок вух прямо зараз!

Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

НАПИСАТИ

    Напишіть нам







      Напишіть нам









      Залиште коментар

      Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

      Схожі

      статті