У нормі людське вухо постійно виділяє сірку – спеціальний секрет, який виконує захисну, антибактеріальну, функцію мастила. Але в деяких випадках починають виходити нетипові виділення з вуха - рясні, смердючі, білого або темного кольору. Це явище називається оторея і найчастіше свідчить про серйозні проблеми зі здоров'ям. Давайте розберемося, з чим це пов'язано і як можуть допомогти грамотно підібрані беруші.
Причини отореї
Найпоширенішими причинами цієї проблеми є запальні процеси органів слуху. Зокрема середній отит – запалення середнього вуха, яке провокує бактеріальна інфекція. Як правило, гостра фаза хвороби проявляється у вигляді закладеності та болю у вусі, а також отореї та підвищення температури. Також причиною може бути зовнішній отит, викликаний грибковою інфекцією – у цьому випадку пацієнта турбують білі виділення з вуха та свербіж.
Іноді оторея розвивається при травмах вуха та голови. Зокрема, нерідко вона пов'язана з перфорацією барабанної перетинки. Також при переломі скроневих кісток або інших ушкоджень усередині черепа з вуха може виділятися ліквор (спинномозкова рідина).
Усі ці проблеми можуть призвести до серйозних ускладнень. Тому, як тільки ви помітили вушні виділення, потрібно одразу звернутися до лікаря, щоби розібратися в причинах.
Оторея у дитини
Як правило, виділення з вуха у дитини бувають при запальних захворюваннях. У цьому випадку важливо не гаяти часу, адже при запущених процесах може розвинутися порушення слуху, яке заважатиме дитині нормально розвиватися, формувати мову, навчатися та соціалізуватися. Запишіться на прийом до дитячого ЛОРа при перших симптомах отиту.
Лікування за наявності виділень з вуха
Якщо ви помітили цю проблему, запишіться на консультацію до отоларинголога. Він проведе огляд та обстеження, призначить необхідні аналізи. Найчастіше діагноз ставлять за допомогою отоскопії – це дослідження вушного каналу та барабанної перетинки ендоскопічним методом за допомогою спеціальної оптики з підсвічуванням. Також лікар бере мазок із вуха для виявлення патологічної мікрофлори. У деяких випадках пацієнт може призначити перевірку слуху. Більш детально про методи діагностики можна дізнатися на прийомі у ЛОР-лікаря.
Якщо пацієнта непокоять виділення з вуха, чим лікувати – визначають індивідуально за результатами діагностики. У більшості випадків допомагає консервативна терапія – пацієнту призначають:
Іноді виділення з вуха при отиті вимагають більш радикального підходу. Якщо у барабанній порожнині є гнійне запалення, його лікують пункцією (проколом) перетинки з наступною евакуацією гною і промиваннями. Більш детально про лікування можна дізнатись на прийомі у лікаря.
Вушні виділення та беруші
Деякі пацієнти скаржаться, що при використанні берушів їх непокоять виділення з вуха без болю та інших симптомів. Просто сірка починає вироблятися більше, ніж потрібно. Зазвичай така проблема пов'язана з тим, що беруші підібрані неправильно - стискають слухові канали, або матеріал викликає подразнення шкіри. Якщо купити якісні аксесуари, які підходять вам за формою - таких проблем не буде.
Найчастіше грамотно підібрані беруші допомагають знизити ризик розвитку отореи. Вони захищають вуха від:
Це ефективна профілактика механічних, акустичних та баротравм, а також зовнішніх та середніх отитів. На нашому сайті можна замовити індивідуальні беруші, які надійно захищають вуха від подразників та не викликають отореї.
Профілактика вушних виділень
Крім носіння берушів, лікарі рекомендують підтримувати гігієну вух за допомогою спеціальних препаратів, які розріджують сірку та сприяють її виведенню, відмовитися від використання ватяних паличок, вчасно лікувати ЛОР-хвороби. Також необхідно 1-2 рази на рік проходити обстеження у отоларинголога.
Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!
Comments (1)
в мене ось така проблема, іноді коли довго знаходжусь на вулиці у вітряну погоду починає виділятись щось із вуха (лівого) , воно не смердить просто як водичка ,що це може бути і чому так?