Влияние шума

Акустичний комфорт – це стан навколишнього середовища, при якому рівень звукових впливів не викликає незручностей або шкоди для здоров'я людини. Він характеризується оптимальними умовами звукового середовища, які включають відсутність шуму та вібрацій. Якщо мова йде про приміщення, то там важлива акустична ізоляція, що запобігає проникненню зайвих звуків. Тобто, має бути сприятливе акустичне оточення для комфортного перебування людей у приміщенні або на відкритому просторі. Та, на жаль, в сучасному світі це стає майже недосяжною мрією через високе шумове навантаження.

Навігація по сторінці:

Шумове забруднення у великих містах та його небезпека

Більшість людей, що живуть у мегаполісах, стикаються з надмірним впливом шуму. Урбанізація, окрім певних благ, має свої побічні ефекти. Ми чуємо сторонні звуки на вулиці, на робочому місці та навіть вдома. Основні джерела шумового забруднення:

  • транспорт – автомобілі, міська інфраструктура (автобуси, трамваї, метро), авіація;
  • промисловість – робітники підприємств стикаються з шумом від виробничого обладнання;
  • будівництво – крани, екскаватори, відбійні молотки тощо;
  • громадські заходи – концерти, фестивалі, спортивні змагання та інші.

Через високий рівень навколишнього шуму мешканцям великих міст потрібен надійний акустичний захист. Адже некомфортні звуки шкідливі для вух. Вони створюють надмірний тиск на барабанні перетинки та інші структури вуха, що може обернутися їх деформацією та навіть пошкодженням. Постійний вплив шуму призводить до загибелі волоскових клітин внутрішнього вуха, що є слуховими рецепторами. Це може призвести до стійкої втрати слуху. Також на тлі шумового забруднення виникають порушення сну, погіршення продуктивності, хронічні стреси та навіть психічні розлади.Беруші та акустичний комфорт

Методи боротьби з шумом

«Вимкнути» какофонію звуків великого міста неможливо, тому краще подбати про власний захист від шуму. Зокрема, сьогодні багато хто під час ремонту робить звукоізоляцію в квартирі та ставить протишумні вікна. Але що робити з шумовим забрудненням поза межами дому? Фахівці радять використовувати спеціальні засоби захисту від шуму в мегаполісі – беруші. Це невеличкі вкладки, що вставляються у вуха, створюючи своєрідні звукові бар’єри. Вони бувають різних видів:

  • Звичайні (пасивні) – це про суті просто втулка, що блокує навколишнім звукам вхід до слухових каналів, завдяки чому обмежує поширення шуму на барабанні перетинки та інші важливі структури вуха.
  • З механічним фільтром – цей аксесуар поглинає та зменшує звуки некомфортних частот, проте пропускає важливі сигнали (зокрема, людську мову).
  • Активні – мають електронне «начиння», що аналізує акустичне середовище та створює звукове маскування, пригнічуючи некомфортні звуки (зокрема, імпульсний шум).

Також засоби захисту від шуму можуть відрізнятися за матеріалом виготовлення та формою. Сьогодні одним з найпрактичніших варіантів вважається медичний силікон. Він гігієнічний та гіпоалергенний, комфортно прилягає до стінок слухових каналів та довго служить.

Сьогодні є можливість виготовити індивідуальні засоби захисту від шуму за зліпками вух. Готові вироби в точності повторюють форми слухових каналів. Їх основні переваги:

  • не здавлюють і не натирають вуха;
  • надійно тримаються всередині, не випадаючи назовні;
  • забезпечують максимальний захист від шуму;
  • прості в експлуатації та догляді;
  • служать не один рік.

Отже, можна зробити висновки, що це рішення комфортне та повністю себе виправдовує. Замовити індивідуальні беруші від шуму можна на нашому сайті. Телефонуйте або заповнюйте онлайн-форму, щоб записатися на зліпки вух!

Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

НАПИСАТИ

    Напишіть нам







      Напишіть нам









      Залиште коментар

      Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

      Схожі

      статті