Видалення сторонніх тіл з вуха

У вухо потрапив сторонній предмет? Це не страшно, але за однієї умови – якщо його вчасно видалити. Дізнайтеся, як розпізнати сторонній предмет у вусі, в чому його небезпека, і куди звернутися за допомогою.

Стороннє тіло в вусі – це сторонній предмет, який проникає найчастіше в слуховий канал, рідше – в порожнину середнього вуха або внутрішнє вухо. Це можуть бути дрібні намистинки, фрагменти іграшок, камінчики, тріски, шматочки паперу або ватки, насіння, беруші, скупчення сірки і т д. Сторонні тіла поділяють на екзогенні (які потрапляють із зовнішнього середовища) і ендогенні (що утворюються всередині вуха). Будь-які з них потрібно видаляти, і зробити це можна в кабінеті ЛОР-лікаря.

Симптоми наявності стороннього предмета

Крім етіології, сторонні тіла ділять на живі і неживі. Симптоматика у них відрізняється.

Симптоми неживих чужорідних тіл

Коли у людини неживе чужорідне тіло в вусі, симптоми такі:

  • зниження або повна втрата слуху – відбувається обструкція слухового каналу;
  • почуття закладеності і розпирання в вухах;
  • біль і кров’янисті виділення – при чужорідних тілах великих розмірів.

Якщо сторонній предмет вчасно не видалити, стан людини погіршується. Тканини слухового каналу набухають, розвивається запалення. Може боліти голова, підвищуватися температура, пульсувати в вухах.

Симптоми живого стороннього тіла

Коли в вухо проникає комаха, людина відчуває біль, шум, лоскотання. Також можуть спостерігатися рефлекторна блювота і судоми.

Перша допомога при попаданні чужорідного тіла

Коли у вашого близької людини чужорідне тіло в вусі, перша допомога полягає в наступному:

  1. Відтягніть мочку вуха – це допоможе краще візуалізувати вушний канал. У дорослих це потрібно робити у напрямку вгору і трохи назад, у дітей – вниз.
  2. Якщо у вусі комаха, закапайте вушні краплі або масло.
  3. Неживі предмети з вуха можна видалити пінцетом або гачком. Якщо вони видні і стирчать з вуха – то потрібно підчепити їх і витягнути. Металеві деталі можна спробувати притягнути магнітом.
  4. Якщо не вийшло – зверніться до отоларинголога.

Причини потрапляння сторонніх тіл в організм

Нерідко чужорідне тіло в вусі виявляється випадково – вітер заносить комах, зернятка, тріски і т д. Також це трапляється у тих, хто носить слухові апарати і беруші – іноді вони проштовхують занадто глибоко. У дітей превалює інша проблема – вони часто самі засовують у вуха сторонні предмети – під час гри.

Чужорідне тіло в вусі у дитини


Сторонні тіла зовнішнього слухового проходу – поширена патологія у дітей. Граючи, вони часто вставляють у вуха дрібні частини іграшок, круглі батарейки, намистинки, гудзики та інші предмети. Зазвичай це спостерігається у малюків до 3 років, але зустрічається і у дітей старшого віку. Якщо вчасно не виявити проблему, чужорідне тіло в вусі у дитини може спровокувати сильне запалення. Не варто намагатися видаляти його самостійно – дитячі вушні проходи дуже вузькі, і ви, швидше за все, лише проштовхне предмет глибше. Краще відразу звернутися до лікаря.

Де допоможуть витягти сторонній предмет з вуха

Видалення сторонніх тіл проводять в кабінеті ЛОР-лікаря. У доктора є спеціальні інструменти для огляду слухових каналів і вилучення сторонніх предметів. Він проведе процедуру швидко і акуратно. Для хвороб, які може спровокувати чужорідне тіло в вусі, лікування теж призначає отоларинголог.

Можливі ускладнення

Сторонні тіла викликають запальні процеси, які призводять до розвитку зовнішніх, середніх і внутрішніх отитів. Це може негативно позначитися на слуху.

Як запобігти потраплянню сторонніх предметів в вухо

Щоб захистити вуха від сторонніх тіл, потрібно носити беруші в запорошених приміщеннях або в вітряну погоду. Але важливо не проштовхувати їх занадто глибоко. Також рекомендується стежити за дітьми – щоб вони не засовували сторонні предмети до вух своїх.

Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

НАПИСАТИ

    Напишіть нам







      Напишіть нам








      admin