Закладеність вух – неприємне відчуття, що може також супроводжуватись погіршенням слуху, тиском та навіть болем. Цей симптом може здаватися незначним і тимчасовим, але якщо він турбує вас часто – це привід для консультації ЛОРа. Ігнорування цієї проблеми може призвести до серйозних ускладнень – від хронічних інфекційних запалень до втрати слуху.
Доволі часто закладеності можна легко уникнути. В цьому допоможе проста гігієна вух та регулярне спостереження у лікаря. Також є випадки, коли звичайні беруші рятують від цього неприємного відчуття.
Чому закладає вухо?
Причини цього симптому доволі різноманітні:
- Сірчана пробка – скупчення сірки може заблокувати слухові проходи й викликати неприємні відчуття у вухах.
- Перепади тиску – наприклад, під час перельотів або дайвінгу. Коли висота різко змінюється, тиск у вусі не встигає за стрімкими перепадами атмосферного тиску. В результаті між ними виникає сильний дисбаланс, що проявляється дискомфортом у вухах.
- Інфекція вуха – бактерії та віруси можуть викликати запалення, що супроводжується болем та набряком. Найчастішою причиною цих симптомів є запалення середнього вуха (отит), при якому в барабанній порожнині накопичується рідина або навіть гній. Через це відчувається закладеність у вухах.
- Алергічні реакції – провокують набряк слизових оболонок та євстахієвої труби, що ускладнює вентиляцію середнього вуха і викликає відчуття тиску.
- Потрапляння води у вушний канал – поширена причина, через яку людина може відчувати закладеність після купання або плавання.
Коли потрібно звернутись до лікаря?
Негайної консультації фахівця потребують такі симптоми:
- закладеність, що не проходить декілька днів;
- біль у вусі, що має пульсуючий характер та посилюється;
- значне або раптове зниження слуху;
- водянисті, гнійні або кров’янисті виділення з вуха.
Самостійне лікування у таких випадках може сильно погіршити ситуацію. Особливо небезпечно при цьому використовувати ватні палички для прочищення вух або краплі без призначення. Точний діагноз може поставити лише лікар-отоларинголог після огляду проведення досліджень.
Профілактика захворювань вуха і роль берушів
Перш за все, варто дотримуватись правильної гігієни – не чистити вуха занадто глибоко, не встромляти туди сірники, ватні палички та інші гострі предмети. Регулярні обстеження у отоларинголога та вчасне лікування вух у разі хвороби допоможуть підтримувати стан слухової системи в нормі.
В деяких ситуаціях беруші для вух допоможуть захистити їх від шкідливих впливів та знизити ризик появи неприємних відчуттів:
- під час купання або плавання – блокують слухові канали від потрапляння води, тим самим знижуючи ризик сірчаних корок та інфекцій;
- під час перельотів та занурення під воду – спеціальні беруші для захисту вух знижують дискомфорт при зміні тиску;
- у шумному середовищі – вушні заглушки оберігають слух від перенавантаження.
Головна умова – обирати якісні беруші, які підходять саме вам. Замовити їх можна на нашому сайті – ми виготовляємо анатомічні аксесуари для захисту слуху за зліпками вух. Використання медичних силіконів та 3D-технологій дозволяє добитися бездоганної якості. Ці індивідуальні беруші надійно захищають від будь-яких шкідливих впливів і служать не один рік.
Крім того, на нашому сайті можна записатися на прийом до ЛОР-клініки. Якщо вас турбують закладеність, біль у вухах та інші неприємні відчуття- радимо проконсультуватися з лікарем. Зв’яжіться з нами зручним способом, щоб дізнатися більше!