Якими бувають болі у вусі
Біль у вусі (оталгія) буває первинним і вторинним:
- первинна оталгія – викликана захворюваннями зовнішнього і середнього вуха;
- вторинна – відбивається у вусі при болю в горлі, зубах, щелепних суглобах.
За характером патофізіології може бути гострий або тупий, а також пульсуючий, ниючий, ріжучий.
Чому можуть хворіти вуха
Вушний біль може бути симптомом захворювання або травми вух.
Вушні хвороби
Найчастіше етіологія вушного болю пов’язана із запальними процесами. Одна з найпоширеніших його причин – отит. Це запалення порожнини середнього вуха, яке може призвести до серйозних ускладнень, якщо не лікувати. Поряд з болем, воно викликає й інші неприємні симптоми: закладеність у вусі, зниження слуху, температуру.
Також вушний біль провокують інші гострі та хронічні захворювання:
- євстахіїт;
- мастоідит;
- отосклероз;
- мірінгіт;
- епітимпаніт і мезотимпанит;
- пухлини вуха;
- синдром скронево-нижньощелепного суглоба;
- хвороби горла, при яких біль віддає у вухо.
Травми
Біль у вусі може бути пов’язаний із ударами і отогематомами, ушкодженнями барабанної перетинки, акустичними і баротравми. Також іноді вухо болить, якщо слуховий прохід натирають беруші або вушні вкладки.
Біль у вусі у дитини
Розпізнати біль у вусі у дитини грудного віку буває непросто. Але є ознаки, за якими його можна визначити – малюк стає неспокійним, плаче, тре вухо або тримається за нього весь час. Біль у вусі у дітей вимагає негайного звернення до ЛОР-лікаря. якщо вчасно не надати малюкові допомогу, він може втратити слух. Доктор проведе діагностику і з’ясує, з чим пов’язаний біль у вусі у дитини.
Біль у вусі при ковтанні
Іноді при ковтанні відчувається сильний біль у вусі. Він може бути пов’язаний із вушними хворобами, або віддавати з горла, щелепного суглоба, зубів. Лікар допоможе розібратися з причинами проблеми.
Беруші і біль у вусі
Іноді у людей, які носять беруші, болить вухо. Це може бути пов’язано з використанням неякісних берушів – вони здавлюють слухові канали та викликають роздратування шкіри. Також біль може з’явитися, коли людина використовує вушні заглушки не за призначенням – наприклад, спить в плавальних берушах.
Якщо через беруші з’явився біль у вусі – що робити? Краще рішення – замінити їх на більш комфортні. ЛОР-лікарі рекомендують використовувати індивідуальні вушні заглушки, зроблені по зліпку вуха. Вони виготовлені з якісних матеріалів, що не натирають і не здавлюють вухо. З ними ви забудете про дискомфорт і біль у вухах.
Лікування хвороб вух
Якщо у вас гострий біль у вусі, перша допомога – закапати у вуха знеболюючі краплі. Але робити це можна лише в тому випадку, коли в слуховому проході немає гнійних виділень. Якщо ж всередині скупчився гній, і є гострий біль у вусі, перша допомога – викликати лікаря.
Щоб зрозуміти, як прибрати біль у вусі, потрібна діагностика. Лікар проводить отоскопію, щоб виявити запалення, травми, скупчення гною. При необхідності призначаються додаткові обстеження.
Для пацієнтів, у яких біль у вусі, лікування підбирається з урахуванням причини. При запальних хворобах отоларинголог призначає курс антибіотиків та інших ліків, щоб зняти запалення. Також застосовуються різні лікувальні процедури – продування вуха по Політцеру, промивання, та інші.
Іноді неякісні беруші викликають біль у вусі. Що робити в цьому випадку? Замовити нові. Наш центр робить індивідуальні беруші по зліпкам вух. Ми використовуємо якісні матеріали та 3D-технології. Завдяки цьому наші беруші комфортні в носінні, не тиснуть, не натирають і не випадають.
Наш ЛОР-центр допоможе зняти біль у вусі у дорослого і дитини. Досвідчені лікарі проведуть діагностику, складуть прогноз, призначать лікування. Вони застосовують сучасні ефективні методи терапії, схвалені в світовій медичній практиці.
До чого може призвести біль у вусі
Якщо турбує біль у вусі, лікування потрібно починати негайно. При запущених вушних хворобах може розвинутися повна або часткова втрата слуху. Також запальні процеси у вухах викликають багато інших проблем. Запалення поширюється на сусідні структури – скроневу кістку, нервові волокна і навіть мозкові оболонки. Це становить загрозу для здоров’я і життя людини.
Як запобігти болю у вухах
Щоб не зіткнутися з вушним болем, рекомендується:
- берегти вуха від переохолодження;
- під час плавання використовувати спеціальні беруші, що захищають від води;
- вчасно лікувати захворювання вух;
- носити якісні беруші і використовувати їх за призначенням;
- стежити за гігієною берушів та інших вушних аксесуарів;
- регулярно проходити обстеження у отоларинголога.
Залишилися питання? Зв’яжіться з нами і отримаєте детальну консультацію!
View Comments
Не розумію, де я могла застудитися і захворіти на отит, тим більше влітку. Може десь продуло, але біль у вусі був божевільний. Вилікували у лора і тепер маю щось типу хронічного болю на сквозняках, може це мені беруші купити ? щоб захистити слух і вуха?