Чи правда, що від берушей заводиться грибок у вухах? Руйнуємо популярний міф і пояснюємо, що насправді викликає грибкову інфекцію. Робимо якісні беруші з гігієнічних матеріалів.
Чи правда, що від берушей заводиться грибок у вухах? Руйнуємо популярний міф і пояснюємо, що насправді викликає грибкову інфекцію. Робимо якісні беруші з гігієнічних матеріалів.
Є стереотип, що він носіння берушів з’являється грибок у вусі. Насправді ж, це помилка. Грибкова інфекція може «оселитися» у ваших вухах через погану гігієну, травми та інші причини. Якщо носити якісні беруші та користуватися ними правильно, то ніякі вушні хвороби вам не загрожують. Більш того, багато людей використовують беруші від грибка у вусі – як спосіб профілактики. Давайте розберемося, звідки береться інфекція, і як з нею боротися!
Якщо з’явився грибок у вусі, симптоми часто такі:
Грибкове запальне захворювання вух у медицині називається отомікоз. Ця патологія викликається патологічною флорою сапрофітного сімейства, найчастіше – грибками Candida і Aspergillus. Вони вражають зовнішнє вухо і викликають запалення – отит. Зазвичай це відбувається при певних провокуючих факторах.
Коли у людини грибок у вусі, причини зазвичай такі:
Носіння берушів саме по собі не провокує розвиток грибкової інфекції. Ризик виникає, якщо людина не дотримується правил гігієни і не стежить за чистотою вушних аксесуарів.
Розпізнати грибок вуха можна методом отоскопії і мікроотоскопії. Лікарі ЛОР-клініки оглядають слуховий канал за допомогою спеціального оптичного приладу. Це дозволяє побачити почервоніння шкіри, патологічні виділення й інші ознаки захворювання. Щоб виявити тип збудника, лікар бере посіви з вуха і відправляє їх у лабораторію. У своєму центрі ми використовуємо для діагностики відеоотоскоп і ендоскоп для вуха. Це прилади з багаторазовим збільшенням, хорошим освітленням і можливістю фото і відеофіксації зображення, що дозволяє контролювати стан пацієнта в динаміці.
При діагнозі грибок у вусі лікування включає промивання слухових каналів антисептичними розчинами і прийом антимікотичних препаратів. Ліки повинен підбирати лікар, з урахуванням виявлених грибкових спор – для різних сімейств групи препаратів відрізняються.
Якщо вас турбує грибок у вусі, чим лікувати – знають лікарі нашого центру. Вони проведуть точну діагностику сучасними методами і підберуть ефективні препарати.
Якщо запустити грибок у вусі, наслідки можуть бути досить серйозними. Запалення прогресує, і в патологічний процес включається вушна раковина, барабанна перетинка й інші структури вуха. В результаті може розвинутися адгезивний середній отит, при якому утворюються спайки і тяжі зі сполучної тканини. Це порушує рухливість слухових кісточок і провідність слухової труби. В результаті виникає ризик незворотного зниження слуху. Також запалення може поширитися на внутрішні органи і структури, викликавши грибковий сепсис.
Найкращим захистом від грибкових інфекцій є правильна гігієна. Відмовтеся від ватних паличок, протирайте вушну раковину вологим ватним тампоном. А ось від носіння берушів відмовлятися не потрібно. Вони життєво необхідним людям, яких чують постійний шум на роботі. Також ці аксесуари корисні тим, хто ходить у басейн – вони не дають воді проникнути в слухові канали та провокувати інфекційний процес, в тому числі і грибковий. Потрібно регулярно мити і насухо витирати беруші – і грибок на них не заведеться.
Не менш важлива якість використовуваних берушів. ЛОР-лікарі не рекомендують носити вироби з пористих матеріалів – в них накопичується бруд та інфекція. Краще замовити індивідуальні беруші, зроблені з якісних матеріалів по зліпкам вух. Ми надаємо таку послугу і робимо персональні вушні аксесуари за допомогою 3D-технологій.
Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!