Ви відчуваєте свербіння і дискомфорт у вусі? Потрібно терміново показатися ЛОР-лікарю – можливо, у вас вушна інфекція. Дізнайтеся, як її розпізнати, і як вона впливає на слух. Допоможемо вилікувати інфекції вуха швидко і ефективно!
Ви відчуваєте свербіння і дискомфорт у вусі? Потрібно терміново показатися ЛОР-лікарю – можливо, у вас вушна інфекція. Дізнайтеся, як її розпізнати, і як вона впливає на слух. Допоможемо вилікувати інфекції вуха швидко і ефективно!
Інфекція, проникаючи в вухо, викликає набряклість, закладеність, запальний процес і зниження слуху. Вона може вражати тканини зовнішнього вуха (вушної раковини і слухового проходу), або середнього (барабанної перетинки і порожнини), а також внутрішнього (равлики). Якщо запустити інфекційний процес, це може призвести до тяжких ускладнень, аж до незворотної втрати слуху.
Інфекції вуха діляться на три групи:
Інфекційний процес можуть викликати різні причини, і протікає він з яскраво вираженою симптоматикою.
Інфекція потрапляє в вухо при:
Симптоми інфекції вуха відрізняються, залежно від її типу. Найбільш поширені:
Симптоматика поширюється на ту частину вуха, яка інфікована – раковину, слуховий канал, середнє вухо. У одних пацієнтів вушна інфекція протікає майже безсимптомно, у інших – болісно.
Потрапляючи у вухо, інфекція провокує запалення. Це призводить до розвитку зовнішнього, середнього або внутрішнього отиту, а також мірингіта, отомікоза, мастоїдита, евстахіїта та інших гострих захворювань. Якщо їх не лікувати, вони переходять в хронічну фазу, або ж провокують серйозні ускладнення, загрозливі для життя.
На прийомі ЛОР проводить отоскопію. Це дослідження вуха за допомогою оптичного приладу, що допомагає діагностувати патологічні зміни. Отоскопія показує почервоніння, набряклість тканин, скупчення нальоту, секрету, гною та інші ознаки інфекції. Також лікар бере посів вуха, щоб визначити, якою інфекцією заражене вухо – бактеріальною, грибковою або вірусною.
Інфекційні процеси, що протікають у вусі, вимагають своєчасної медичної допомоги. Якщо їх запустити, запальний процес вражає сусідні структури слухової системи, зокрема – волоскові клітини внутрішнього вуха. Ці клітини є слуховими рецепторами, що відповідають за сприйняття звуків. Коли вони гинуть, людина може втратити слух незворотньо.
ЛОР-лікар підбирає пацієнтові курс лікування з урахуванням типу збудника та інших особливостей. Щоб усунути інфекцію, призначаються антибіотики, протигрибкові або противірусні препарати. У деяких випадках рекомендується робити суху чистку, в інших потрібна процедура промивання вуха від гною, ексудату і скупчень сірки. Існують сучасні методики, за допомогою яких можна швидко вилікувати інфекційний процес. Більш детально можна дізнатися про це на консультації лікаря. Він проведе діагностику і підбере індивідуальну схему терапії.
Щоб не заразитися, рекомендується:
Для профілактики вушних інфекцій бажано не використовувати стандартні беруші, а замовляти їх індивідуально. Ці аксесуари роблять по зліпкам вух, завдяки чому вони в точності повторюють контури слухових каналів. Замовити аксесуари можна в нашому центрі.
Коли у людини інфекція у вусі, запальний процес швидко прогресує і поширюється на сусідні структури. Крім внутрішнього вуха, він може вразити скроневу кістку, соскоподібний відросток, нервові волокна і навіть мозкову оболонку. Щоб знизити небезпеку, краще вчасно звернутися за допомогою до ЛОР-лікаря.
Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!