Ознаки контузії
У більшості випадків контузію супроводжує акустична травма, що розвивається під впливом потужної звукової хвилі. Це провокує травми слухового апарату людини, зокрема, пошкодження цілісності (перфорацію) барабанної перетинки. Проявляється контузія вуха у вигляді:
- погіршення або повної відсутності слуху;
- кров’янистих виділень зі слухових каналів;
- появи сторонніх шумів у вухах (тинітус);
- порушень координації, запаморочення;
- нудоти та блювання.
Нерідко під час контузії людина впадає в непритомність, а коли приходить до тями, відчуває дезорієнтацію, сплутаність свідомості, розпираючий головний біль. При важких формах ураження можуть виникати проблеми з пам’яттю. Також не тлі контузіє нерідко розвиваються порушення зору та мовлення, які згодом проходять.
Ступені контузії
- Легка – протягом 15-20 хвилин людина відчуває різке погіршення слуху, тремтіння в кінцівках, може заїкатися. Але за декілька днів організм відновлюється.
- Середня – супроводжується втратою свідомості, яка може тривати 1-2 години. Після опритомнення є виражені проблеми зі слухом та зором, координацією рухів. Реабілітація від контузії середнього ступеня важкості займає декілька тижнів.
- Важка – проявляється втратою свідомості на довгий період, кровотечами з вух, носа, рота, судомами, вираженими когнітивними порушеннями. Якщо людина перенесла сильну контузію, наслідки можуть бути незворотними.
Чим небезпечна контузія
Цей стан без правильного лікування може спричинити ряд негативних наслідків:
- стійка нейросенсорна втрата слуху – часткова або повна;
- порушення мозкового кровообігу та внутрішньочерепного тиску;
- погіршення зору;
- проблеми з координацією рухів;
- погіршення пам’яті;
- зниження розумової активності;
- когнітивні порушення;
- тривожні та депресивні стани.
Щоб не допустити цього, важливо одразу ж звертатися по допомогу до лікарів та проходити необхідне лікування. Також багато залежить від того, наскільки правильно надали допомогу контуженій людині одразу ж після ураження.
Оперативна допомога при контузії
У разі контузії важливо забезпечити спокій та зручне положення для постраждалого. Треба звільнити від одягу шию та груди, а також перевернути людину на бік. Якщо є кровотеча з вух або носа, варто вставити в них ватні тампони. У жодному разі не треба намагатися зробити потерпілому штучне дихання або масаж серця – це може спричинити травми внутрішніх органів.
При діагнозі контузія лікування проводиться за допомогою медикаментозних препаратів, які лікар призначає залежно від виду, ступеню важкості ураження та інших факторів. Пацієнт має дотримуватись постільного режиму, уникати розумових навантажень, збалансовано харчуватися. Надалі варто намагатися уникати контузії.
Ефективна профілактика – беруші від контузії
Людям, що знаходяться у групі ризику контузії, зокрема, військовослужбовцям, варто подбати про запобіжні заходи. Захистити слух допоможуть беруші – аксесуари, що вставляються у вуха та блокують шкідливі звуки. Сьогодні вони пропонуються в широкому асортименті й відрізняються за матеріалом, формою, функціоналом. Наприклад, є тактичні вушні вкладки зі спеціальними фільтрами, що приглушають лише шкідливі для вух звуки.
Також до засобів захисту можна віднести активні навушники. Вони контролюють, щоб рівень шуму не перевищував 82 дБ. При цьому девайс підключається до рації й дозволяє чути повідомлення. Чи захищають активні навушники від контузії? Здебільшого вони можуть впоратись з помірним акустичним навантаженням. Тому для більш активного захисту краще користуватись берушами.
Якщо ви хочете знизити ризик контузії, беруші можна придбати на нашому сайті. Ми продаємо вже готові аксесуари для вух, а також виготовляємо їх на замовлення, за зліпками вух. Індивідуальні беруші забезпечують максимальний рівень шумопоглинання та комфортно «сидять» у вухах, оскільки відтворюють їхні контури. Зв’яжіться за нами, щоб зробити замовлення та убезпечити себе від контузії!