Чому люди втрачають слух до 40 років

Думаєте, поганий слух – доля старих? Насправді, приглухуватість може розвиватися у людей середнього віку, особливо при підвищеному шумовому навантаженні. Дізнайтеся, як цього уникнути та зберегти здоровий слух після 40 років.

Навіть якщо людина народилася з ідеальним слухом, вона може втратити його протягом життя. Це відбувається через шкідливу роботу, звички слухати гучну музику та інших причин. Зазвичай погіршення слуху з віком вважають проблемою людей похилого віку. Найчастіше так і є – у структурах вуха відбуваються незворотні зміни, пов’язані зі старінням організму. Але іноді це трапляється і з людьми середнього віку, у самому розквіті сил. Давайте розберемося, чому так відбувається і чим зможуть допомогти беруші!

Чому падає слух?

У середньому перші проблеми зі слухом виникають у людей після 60-65 років, або навіть пізніше. Але деякі стикаються з ними вже після 40. Зазвичай це наслідок способу життя – коли вуха людина піддаються підвищеному навантаженню, вони «зношуються» швидше. Основні причини, через які люди втрачають слух у середньому віці:

  • постійний вплив шуму;
  • професійна шкідливість;
  • хронічні інфекційні запальні хвороби ЛОР-органів;
  • перенесені вірусні захворювання;
  • прийом ототоксичних препаратів;
  • шкідливі звички;
  • спадковість.


Найшкідливіший фактор – це шумове навантаження, на ньому зупинимося докладніше. Справа в тому, що за розпізнавання звуків та подальшу їх передачу в мозок у нас відповідають спеціальні рецептори – волоскові клітини внутрішнього вуха. Під впливом шуму вони починають відмирати і, що найсумніше, не відновлюються. На ранніх стадіях цей процес можна зупинити і навіть звернути за допомогою спеціального лікування. Але якщо запустити ситуацію – приглухуватість стане хронічною, і втрачений слух повернути не вдасться. Можна лише компенсувати його за допомогою слухових апаратів або імплантів.

Щоб запобігти цьому, лікарі рекомендують використовувати спеціальні захисні засоби. Вони допоможуть зменшити негативний вплив шуму на слухову систему.

Способи захисту слуху

Вберегтися від шкідливого шуму можна за допомогою берушів. Ці вкладки вставляються у вуха і блокують гучні звуки. Сьогодні на ринку представлено безліч різних моделей для будь-яких цілей: сну, роботи, дайвінгу, їзди на мотоциклі, стрілянини і т.д.

Також тим, хто любить слухати музику в навушниках, варто подбати про додатковий захист. Справа в тому, що стандартні амбушюри не забезпечують захисту від шуму та не мають обмежень щодо гучності. Через це слухова система перенапружується, і надалі може розвинутись погіршення слуху. Уникнути цього допоможуть кастомні насадки для навушників. Вони робляться по зліпках вух, за рахунок чого забезпечують комфорт носіння, захист від зовнішнього шуму та оптимізацію звучання музики.

Як вибрати беруші

Насамперед, потрібно дивитися на їх цільове призначення. Сьогодні у продажу є беруші для:

  • роботи;
  • сну;
  • плавання та дайвінгу;
  • занять музикою;
  • стрільби;
  • польотів;
  • їзди на мотоциклі.

Важливо підібрати ці аксесуари під ситуацію, в якій ви плануєте їх використовувати. Наприклад, тим, хто працює на шумному виробництві, потрібні спеціальні беруші з максимальним приглушенням шуму.

Також важливо дивитися на матеріал – це може бути поролон, віск, силікон, пінопропілен тощо. Найбільш надійними сьогодні вважаються силіконові беруші – вони комфортні, гігієнічні та довговічні.

Більшість берушів, представлених на ринку, – це масовий продукт, зроблений за загальним лекалам. Але є й інші індивідуальні беруші. Їх виготовляють по зліпках вух, завдяки чому вони точно повторюють форму слухових каналів свого користувача. Такі беруші максимально комфортні та функціональні – вони щільно прилягають, але при цьому не тиснуть і не натирають. Замовити їх можна на нашому веб-сайті.

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам








        admin