осмотр врача

Розповідаємо:

  • Як звучить білий шум, і навіщо його застосовувати
  • Як білий шум допомагає заснути дітям і дорослим
  • Чи може білий шум вам нашкодити

Для початку давайте розберемося, що таке білий шум. Це стаціонарний сигнал, у якого спектральні складові розподілені рівномірно по всьому діапазону високих, середніх і низьких частот. Простіше кажучи, він охоплює всі звуки, які розпізнаються людським вухом. Саме тому він не шкодить, як більшість шумів, а навпаки, буває корисним.

Як працює білий шум?

Пам'ятайте, в дитинстві мама колихала вас, примовляючи «шшшш»? Може, і не пам'ятаєте, але на підсвідомому рівні це залишилося. Ось це монотонне шипіння - і є білий шум. Ще схожі звуки видають водоспад, струмок, краплі дощу, листя. Є теорія, що саме білий шум ми чуємо в утробі матері - він складається з звуків роботи серця та інших органів, а також з приглушених зовнішніх сигналів. Головне - щоб це звучало розмірено і постійно.

Доведено, що білий шум допомагає заспокоїти людину, в результаті вона розслабляється і засинає. Також його використовують, щоб приховати акустичні подразники - небажані звуки, які можуть перешкодити нормальному сну.

Чим корисний білий шум

Використовується білий шум для сну - коли потрібно налаштуватися на розслаблюючу хвилю і спокійно заснути. Його можна застосовувати в будь-якому віці.

Дітям

Білий шум для дітей застосовується в тих випадках, коли вони гіперактивні і не можуть спокійно заснути. Зазвичай діти старше 1 року не відчувають проблем із засипанням. Але якщо вони неспокійні, то білий шум послухати перед сном буде не зайвим.

Немовлятам

Найчастіше використовують білий шум для немовлят. З його допомогою дитина:

  • Легко заспокоюється - особливо якщо до цього не вдалося відволікти малюка колиханням або грудьми.
  • Швидко засинає - зазвичай це відбувається протягом 5 хвилин після включення шуму.
  • Міцно спить - сон стає тривалим і глибоким.
  • Не прокидається від сторонніх звуків - навіть якщо на вулиці будуть голосно кричати, а сусіди включать дриль, малюк продовжить спати.

Білий шум для новонароджених - це полегшення не тільки для самої дитини, але і для мами. Не потрібно заспокоювати немовля кожні 20 хвилин - залишається більше часу для інших справ або просто для себе.

Дорослим

Сьогодні білий шум для дорослих активно використовується в різних гаджетах. Є спеціальні додатки, плейлисти, навушники, що його генерують. Це допомагає розслабитися, а також замаскувати шум у вухах (тиннитус) тим, у кого є така проблема.

Шкода від білого шуму

Якщо занадто часто використовувати білий шум, шкода може виражатися в звиканні. Вважається, що мозок втрачає здатність розслаблятися без зовнішніх звукових стимуляторів. Насправді ж, ця теорія доведена не до кінця, і на всіх людей фонові шуми діють по-різному.

Деякі вчені висувають гіпотези, що мозку шкідливо довго отримувати випадкову інформацію - це знижує здатності до концентрації. Однак дослідження поки не підтвердили, що білий шум завдає шкоди нервовій системі і організму.

Ще одна теорія говорить про те, що від довгого впливу білого шуму псується слух. Це може бути вірно лише в тому випадку, якщо його гучність перевищує 50 дБ. Якщо ж слухати ці звуки на помірному рівні гучності, шкоди не буде.

Протипоказання для білого шуму

Деяким людям не підходить цей спосіб розслаблення - вони просто не переносять фонові шуми. Їх дратує монотонне шипіння, тому заснути під нього зовсім не виходить. У цьому випадку можна використовувати альтернативні засоби для засипання - наприклад, беруші для сну.

Види шуму

Фонові шуми прийнято класифікувати за кольорами, і білий - лише один з різновидів. Є ще такі варіанти:

  • Рожевий - миготливий шум, допомагає концентрувати увагу, боротися з депресіями і неврозами.
  • Коричневий - на слух сприймається тепліше білого, але може вступити в резонанс з органами черевної порожнини і викликати збій органів шлунково-кишкового тракту.
  • Синій - сприймається різко і може викликати дискомфорт.

Також бувають сірі, помаранчеві, зелені та інші шуми.

Побічні ефекти

Від білого шуму буває не тільки користь, але і побічні ефекти. Вони виникають, якщо користуватися ним дуже часто або на великій гучності. В цьому випадку може розвинутися звикання і порушення слуху. Тому якщо ви не хочете ризикувати, краще використовувати беруші.

Відгуки та думки фахівців

Якщо запитати батьків, то вони зазвичай в захваті від білого шуму. Їм подобається, що малюк спокійно засинає і спить, не капризуючи. Фахівці в цілому нормально ставляться до білого шуму, але попереджають, що захоплюватися їм не варто. Вони кажуть, що для здорового сну потрібні і інші складові: режим дня, правильний графік годування, турбота про здоров'я.

Також важливо розуміти, що не всі немовлята нормально сприймають фонове шипіння. Якщо їм цей метод не підходить, можна випробувати спеціальні беруші для сну, які розраховані на новонароджених.

Білий шум і беруші

Відсутність некомфортних звуків - обов'язкова умова для хорошого сну. І в цьому плані беруші стабільно виграють. Генератор білого шуму може не впоратися з маскуванням сусідської дрелі за стіною. Але якщо купити беруші для сну, то вони не пропустять у вуха нічого зайвого.

Сьогодні технічний прогрес пішов далеко вперед, вирішивши об'єднати ці два способи засипання. З'являються спеціальні беруші з вбудованим генератором білого шуму. Вони транслюють користувачеві заспокійливі звуки, не пропускаючи сторонніх шумів. Такий гаджет зручно брати з собою в подорожі - коли потрібно розслабитися, а навколо багато людей.

Ще одним зручним аксесуаром є індивідуальні беруші, купити які можна на замовлення. Вони виготовляються за зліпками вух майбутнього власника, тому відчуваються всередині максимально комфортно. У нашому центрі ви можете замовити собі беруші, ціни яких відповідають їх якості.

Навігація по сторінці:

Задати питання

    Напишіть нам







    Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

    НАПИСАТИ

      Напишіть нам







        Напишіть нам









        Залиште коментар

        Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

        Схожі

        статті