Акустична травма: лікування та особливості

Гучні звуки і монотонні шуми небезпечні для ваших вух! Дізнайтеся, що таке акустична травма, і як її можна уникнути!

Акустична травма – це раптовий небезпечний вплив на внутрішнє вухо, виникає при дії на органи слуху гучного звуку або шуму. Є однією з найпоширеніших причин нейросенсорної приглухуватості – невиліковного зниження слуху. Тому людям, які часто знаходяться в агресивному звуковому оточенні, рекомендується використовувати засоби захисту вух – беруші.

Причини і види акустичних травм

Акутравма пов’язана із впливом дискомфортних звуків і класифікується за формою перебігу.

Причини

Структури вуха травмуються при надмірному звуковому навантаженні. Це може бути пов’язано з:

  • короткочасним впливом занадто гучного звуку (понад 120 дБ) – при стрільбі, вибухах, сигналах транспорту, сирен і т д;
  • постійним впливом інтенсивного шуму (60-90 дБ і більше) – під час роботи на виробництві, в авіації, машинобудуванні та інших сферах.

Види

Акустична травма вуха буває:

  1. Гострою – короткочасний вплив гучного звуку провокує крововилив у лабіринті равлика. При цьому волоскові клітини внутрішнього вуха зміщуються і набухають. У результаті порушується процес сприйняття звуків і передачі нервових імпульсів у мозок.
  2. Хронічною – при постійному впливі шуму відбувається порушення волоскових клітин, погіршується метаболізм внутрішнього вуха, розвиваються дегенеративні зміни кортієвого органу.

Як зрозуміти, що у вас акутравма

Коли трапляється гостра акустична травма, симптоми такі:

  • різкий біль в одному або обох вухах, що виникає відразу після впливу звуку;
  • раптова втрата слуху;
  • дзвін у вухах;
  • запаморочення і проблеми з координацією рухів.

При хронічній акутравмі симптоми спочатку проявляються слабо. У людини злегка шумить у вухах, але при відсутності джерела шуму це з часом проходить. Поступово шум частішає, стає постійним. На тлі цього знижується слух – спочатку на високих частотах, пізніше на середніх і низьких.

Акустичні травми і армія

У військовослужбовців акустичні травми трапляються досить часто. Це пов’язано з тим, що вони постійно працюють зі зброєю і військовою технікою. Все це створює підвищене навантаження на слухову систему. Тому тим, хто служить в армії, ЛОР-лікарі рекомендують захищати вуха спеціальними берушами. Вони блокують шкідливі звуки, але при цьому пропускають корисні сигнали – зокрема, мову.

Діагностика захворювання

На прийомі отоларинголог спочатку проводить опитування і збирає анамнез. Потім обстежує вухо обраними методами. Для оцінки стану барабанної перетинки застосовується отоскопія. Щоб виявити ступінь важкості втрати слуху, виконується аудіометрія. Також для уточнення діагнозу може застосовуватися отоакустична емісія (ОАЕ), що виявляє ураження волоскових клітин внутрішнього вуха. За підсумками діагностики лікар підбирає відповідне лікування.

Як вилікувати акустичну травму

Якщо у пацієнта гостра акустична травма, лікування дозволяє відновити слух і запобігти розвитку приглухуватості. Для цього пацієнту призначають комплексну медикаментозну терапію. Також важливим є спокій і захист органів слуху від перенапруги. Надалі рекомендується використовувати беруші, в деяких випадках – змінити професію, щоб знизити вплив шуму на вуха.

Коли виявлена ​​хронічна акутравма вуха, лікування спрямоване на те, щоб зупинити подальший розвиток приглухуватості. Як правило, повернути втрачений слух у такому випадку неможливо. Але можна компенсувати його за допомогою слухових апаратів. Також важливо пам’ятати про захист вух від гучних звуків і шумів.

Чим небезпечна акутравма

Якщо вчасно не звернутися за допомогою, розвивається приглухуватість, яка може призвести до повної глухоти. Також можуть розвинутися інші захворювання:

  • нейроциркуляторна дистонія;
  • артеріальна гіпертензія;
  • астено-невротичний синдром.

Захист за допомогою берушів

Найкраща профілактика – це правильно підібрані беруші. Вони знижують вплив шумів і гучних звуків, оберігаючи органи слуху від травми. У нас ви можете виготовити їх індивідуально – по зліпкам вух. Такі беруші забезпечують максимальний захист завдяки щільному приляганню та якісним матеріалам. При цьому вони комфортні в носінні та майже не відчуваються у вухах – остільки в точності повторюють їх форму. І нарешті, їх можна доукомплектувати спеціальними фільтрами, які забезпечать часткове поглинання звуків.

У нашому асортименті є беруші для:

  • будівельників;
  • музикантів;
  • працівників промислових підприємств;
  • байкерів;
  • військових і спортсменів.

А також багато інших моделей. Щоб дізнатися більше і записатися на зліпки вух, зв’яжіться з нами!

Маєте питання щодо найкращого захисту вашого слуху? Запитайте у нас!

НАПИСАТИ

    Напишіть нам







      Напишіть нам








      admin